Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату виборів

Голосування зі зміни конституції відбудеться 27 червня. Після цього тимчасовий уряд позбавить Бакієва імунітету.

Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату всенародного референдуму зі зміни конституції.

Як заявив заступник голови уряду Омурбек Текебаєв, проект конституції буде представлений до 25 квітня, а голосування відбудеться 27 червня.

На 10 жовтня в країні призначені парламентські вибори. Не виключено, що президентські вибори відбудуться в той же день.

За підсумками референдуму до конституції країни можуть бути внесені зміни, відповідно до яких вона стане парламентською республікою, а повноваження президента скоротяться. Нова конституція повинна позбавити главу держави імунітету, а його родину - державного утримання.

21 квітня стало відомо, що тимчасовий уряд попросив ООН виділити на проведення в країні виборів грант у розмірі 10 мільйонів доларів. Представники міжнародної організації відповіли, що не виділяють грантів, і запропонували Киргизії гуманітарну допомогу.

Курманбек Бакієв, який займав пост президента Киргизії, був повалений в результаті перевороту 7 квітня. Тимчасовий уряд країни очолила Роза Отунбаєва. Нова влада країни звинувачує Бакієва і його родичів у корупції, нецільовому використанні коштів, а також у загибелі людей під час придушення масових заворушень.

15 квітня Бакієв залишив країну: він полетів у Казахстан. Того ж дня тимчасовий уряд Киргизії оприлюднив заяву Бакієва про відставку, надіслану факсом. Згодом Курманбек Бакієв оголосив, що не йде у відставку і не відмовиться від президентського поста. В даний час повалений президент знаходиться в Білорусі.

Читайте також:

Бакієв втік до Мінська під захист Білорусії

Отунбаєву висунули на пост президента Киргизії

Лукашенко вважає, що Бакієв знову повинен стати президентом Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: