Тимчасовий уряд Киргизії вимагає суду над поваленим президентом

Голова тимчасового уряду Киргизії вимагає передати суду поваленого президента Курманбека Бакієва, який знаходиться на півдні країни, за те, що він "пролив кров".

Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва зажадала суду над президентом Курманбеком Бакієвим, що перебуває у вигнанні на півдні країни.

За словами Отунбаєвої, Бакієв повинен постати перед судом, оскільки "пролив кров". Глава уряду вважає, що в даному випадку він не зможе розраховувати на імунітет від кримінального переслідування.

Родичі і найближчі прихильники президента, на її думку, також повинні бути піддані суду. Таку заяву глава тимчасового уряду зробила після зустрічі з представником США Робертом Блейком.

На даний момент, за словами Отунбаєвої, Бакієв знаходиться в Джалалабадскій області під охороною приблизно 500 озброєних прихильників. Нова влада країни не має наміру проводити військову операцію із захоплення президента, оскільки, за словами голови служби національної безпеки Киргизії Кенешбека Душебаєва, налаштовані на мирне вирішення питання.

Напередодні Бакієв заявив про готовність подати у відставку за умови отримання гарантій безпеки для нього і його родини. Він запропонував Отунбаєвій провести з ним переговори в Джалалабаді, відмовившись приїхати до Бішкеку.

Раніше тимчасовий уряд Киргизії в ультимативній формі зажадав приїзду Бакієва до столиці, погрожуючи в іншому випадку заарештувати його. Тоді ж нова киргизька влада заявила, що відносно президента вже порушено кримінальну справу.

У той же час раніше опозиція заявляла про те, що готова зберегти імунітет президента і надати йому свободу від кримінального переслідування в тому випадку, якщо він не буде робити спроби дестабілізувати ситуацію в країні. На родичів та соратників Бакієва обіцянки не поширювалися.

Читайте також:

Бакієв погодився поміняти президентський пост на безпеку

Тимчасовий уряд Киргизії позбавив Бакієва недоторканності

Бакієв запропонував перенести столицю Киргизії на південь

США відмовилися надавати притулок Бакієву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: