Тимчасовий президент Тунісу продовжив свої повноваження

За словами Фуеда Мебази, він залишиться на посаді тимчасового глави країни, незважаючи на те, що за законом цей термін спливає 15 березня 2011 року.

 Тимчасовий президент Тунісу Фуед Мебаза заявив про продовження терміну своїх повноважень. Про це він заявив, виступая по національному телебаченню.

За словами Мебази, він залишиться на посаді тимчасового глави країни, незважаючи на те, що за законом цей термін спливає 15 березня 2011 року.  Нинішня конституція, що обмежує термін перебування тимчасового глави держави на своєму посту 60 днями, більше не має сили, і в зв'язку з цим він залишиться на чолі держави до виборів у конституційну раду, члени якого напишуть нову конституцію. Проведення цих виборів було призначено на 24 липня 2011 року.

Члени конституційної ради зможуть або призначити новий уряд, або попросити нинішній уряд продовжити виконання своїх функцій до проведення президентських або парламентських виборів.

Як відомо, масові акції протесту, які почалися в країні в грудні 2010 року, призвели до втечі 14 січня 2011 з Тунісу президента Зін ель-Абідін Бен Алі. Після відставки Бен Алі його обов'язки тимчасово взяв на себе спікер парламенту Мебаза. Був сформований тимчасовий уряд. Проте акції протесту продовжилися. Цього разу їх учасники вимагали відставки всіх колишніх соратників Бен Алі.

27 лютого 2011 прем'єр-міністр Тунісу Мохаммед Ганнучі підкорився вимогам демонстрантів і пішов у відставку. Мітингувальники продовжують вимагати звільнення зі своїх посад інших колишніх соратників втік президента.

Читайте також:

У Тунісі вперше за 30 років легалізували партію ісламістів

Туніс очолив новий прем'єр-міністр

У Тунісі знов заворушення, поліція газом розігнала демонстрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: