Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тінь Каддафі. Чому і за що затримали екс-президента Франції Саркозі

Скандал навколо екс-президента Франції розгорівся ще 2011 року, напередодні президентських виборів 2012.

Французькі правоохоронці затримали колишнього президента Франції Ніколя Саркозі через підозру у незаконному фінансуванні його передвиборчої кампанії 2007 року. Скандал розгорівся ще напередодні виборів 2012 року, коли почала з’являтися інформація про фінансування участі Саркозі у президентських перегонах лівійським лідером Муаммаром Каддафі.

Фінансування відбувалося з використанням різноманітних незаконних дій, зокрема, активним та пасивним хабарництвом, відмиванням грошей, підробками та фальсифікаціями, розподілом впливу, зловживанням корпоративними акціями та активами тощо, передає La Tribune.

Уперше про фінансування передвиборчої кампанії Саркозі 2007 року заявив син лівійського диктатора Саїф Каддафі. У березні 2011 року він розповів одному з телеканалів, що Муаммар Каддафі виділив Саркозі гроші для агітації. Він сказав, що президент Франції повинен віддати їх лівійській владі, бо саме 2011 року Франція підтримала лівійських повстанців і НАТО у боротьбі проти режиму північноафриканської країни і усунення Каддафі.

"Для початку потрібно, щоб Саркозі повернув гроші, які він узяв від Лівії для фінансування своєї виборчої кампанії. Це ми її оплачували. У нас є докази і ми готові їх оприлюднити. Перше, що ми вимагаємо від цього блазня - повернути гроші лівійському народу. Йому була надана допомога і лівійці чекали від цього результату, але він нас розчарував. Віддайте нам наші гроші. У нас є все: банківські рахунки, документи, деталі операцій з переказу. Ми все незабаром піддамо розголосу", - сказав він в інтерв'ю каналу Euronews.

Згодом французько-лівійський бізнесмен Заїд Такієддін підтвердив, що Каддафі виділив 50 мільйонів доларів у фонд успішної президентської кампанії Ніколя Саркозі. 2012 року французьке видання Mediapart опублікувало документи, які начебто підтверджують факт фінансування Саркозі лівійським лідером, проте екс-президент очевидно назвав докази фальшивкою. Спростувати інформацію намагався і соратник Саркозі, колишній міністр внутрішніх справ Клод Геан.

«Я ніколи не отримував гроші від лівійського уряду або ще когось у цьому питанні. Я також не бачив ніяких інших передач. Це брехня і наклеп», - сказав він.

Вже 2014 року канал France 3 TV опублікував аудіозапис інтерв’ю з лівійським диктатором Муаммаром Каддафі, у якому той назвав Ніколя Саркозі слабким на голову, повідомивши, що без допомоги Лівії він би не став президентом Франції. Саркозі просив гроші ще 2006 року, коли перебував на посаді міністра внутрішніх справ.

Цікаво, що до 2011 року між Францією та Лівією зберігалися теплі стосунки. Вже після перемоги на виборах Ніколя Саркозі запросив Каддафі до своєї країни, де той гостював у Єлисейському палаці.

2010 року також почалося розслідування фінансування кампанії Саркозі косметичною імперією L’Oreal і її власницею Ліліан Бетанкур. Вона начебто успішно приховувала несплату податків і мала аж надто вигідні податкові привілеї від міністра Франції, соратника Саркозі Еріка Верта. Відповідні аудіозаписи опублікував дворецький власниці косметичної компанії.

Як відомо, 2017 року Саркозі знову брав участь у президентських перегонах. Він програв праймеріз члену своєї партії Франсуа Фійону, прем'єр-міністру Франції часів самого ж Саркозі.

Нагадаємо, у вівторок, 20 березня, у Франції затримали екс-президента країни Ніколя Саркозі у справі про фінансування його виборчої кампанії 2007 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції