"Тиск" на Україну. Трамп закликає не слухати свідків, а читати стенограму розмови із Зеленським

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він вважає, що як президент США "зобов'язаний" розслідувати корупцію свого політичного опонента Джо Байдена.

Президент США Дональд Трамп вважає, що головним джерелом, за яким мають судити про можливий тиск Штатів на Україну – це стенограма його розмови з Володимиром Зеленським.

Про це він написав у Твіттері.

"Чому така увага приділяється непрямим свідкам, багато з яких - "антитрампівці", або їхні адвокати - "антитрампівці", тоді як єдине, що треба зробити, - це прочитати телефонний дзвінок (стенограму) з президентом України та побачити все безпосередньо?", - написав президент США.

Він зазначив, що сам Зеленський також заявив, що жодного тиску з приводу розслідування справи Байдена на нього не було. І це попри те, за словами Трампа, що він як президент США має "зобов'язання" "розслідувати корупцію та дії Байдена". Він вважає, що обидва - Джо Байден та його син Хантер - мають свідчити у цій справі.

 Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розгорівся скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Президент США Дональд Трамп пообіцяв оприлюднити свою першу розмову із Зеленським

Спершу він збирався зробити це сьогодні, але вже за кілька годин у Твітері написав про це окреме повідомлення, тепер дата непевна, але десь цього тижня. 25 вересня в день зустрічі з Зеленським на полях Генасамблеї ООН Трамп оприлюднив приблизну розшифровку їхньої другої розмови, яку багато хто розглядає як свідчення тиску на українського президента.  

Президент США Дональд Трамп пообіцяв оприлюднити свою першу розмову із Зеленським

Залиште свій коментар

Вибір редакції