Тисячі людей прощаються з патріархом (відео)

Більше п'яти тисяч людей зібралися в неділю вранці на богослужінні в храмі Христа Спасителя біля труни патріарха Московського і всієї Русі Алексія II. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Повз труну з тілом Алексія II тягнеться нескінченна черга віруючих, які прийшли попрощатися з патріархом. Посеред храму встановлено вкритий зеленою тканиною катафалк. Обличчя Алексія II покрито вишитою білою тканиною. Це необхідно, оскільки, згідно з церковними традиціями, після смерті обличчя ченця має залишатися прихованим.

У ногах патріарха встановлено його відзнаки: патріарший головний убір, жезл і хрест. В його руках - Євангеліє і хрест.

Прощання віруючих з Алексієм II тривало всю ніч. Також над тілом патріарха цілодобово читалися заупокійні молитви і Євангеліє. Величезні купи квітів практично в метр заввишки лежать уздовж внутрішніх галерей, які огинають храм Христа Спасителя по периметру.

Божественну літургію в неділю здійснює місцеблюститель патріаршого престолу митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило, напередодні обраний на екстреній нараді Священного Синоду.

Перед храмом Христа Спасителя на вулиці стоїть черга віруючих, багато з яких із вечора чекає на можливість попрощатися з покійним предстоятелем Російської православної церкви.

Нагадаємо, що патріарх Московський і всієї Русі Алексій II, який більше 18 років очолював Російську православну церкву, помер у п'ятницю на 80-му році життя.

Похорони відбудуться у вівторок, 9 грудня. Патріарха Московського і всія Русі Алексія II поховають у Богоявленському (Єлоховському) кафедральному соборі Москви.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: