Тисячі людей у Будапешті намагалися штурмувати парламент

Багатотисячна антиурядова акція протесту пройшла в угорській столиці. 35 учасників затримала поліція.

Декілька тисяч людей взяли участь в антиурядовій демонстрації, яка відбулася 15 березня в столиці Угорщини.

Демонстрація була присвячена річниці революції 1848 року. Щоб зупинити учасників акції протесту, що намагалися прорватися до будівлі парламенту, поліція застосувала сльозогінний газ.

35 учасників антиурядової демонстрації затримано, повідомили представники будапештської поліції. Серед затриманих лідери двох праворадикальних екстремістських угрупувань.

Крім того, ультраправа партія "Угорська гвардія" влаштувала на одній з центральних площ Будапешта урочисту церемонію прийняття до своїх лав 600 нових членів. В кінці 2008 року суд заборонив діяльність "Угорської гвардії", проте керівництво партії оскаржило вердикт. Розгляд апеляції поки не завершився.

З 2004 року, коли в Угорщині прийшов до влади уряд соціалістів на чолі з прем'єр-міністром Ференцем Дюрчанем, радикальна опозиція неодноразово влаштовувала акції протесту, що переростали в масові безлади. Наймасштабніші акції протесту опозиції пройшли в Будапешті в жовтні 2006 року.

Угорщина входить до числа європейських країн, які найсильніше постраждали від світової економічної кризи. Для боротьби з кризою влада Угорщини, зокрема, була вимушена просити в МВФ кредит в 25 мільярдів доларів.

Читайте також:

Грузинська опозиція погрожує Саакашвілі загальнонародним протестом

У Москві пройшла акція опозиції. Є заарештовані

Майже 15% українців готові вийти на вулицю зі зброєю в руках

Профспілки погрожують новою акцією протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: