Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тисячі людей прийшли на мітинг опозиціонерки Тихановської у білоруському Гродні

Тисячі людей прийшли на мітинг опозиціонерки Тихановської у білоруському Гродні

Кандидатка в президенти назвала себе "символом змін" в Білорусі і повторила обіцянку звільнити всіх політичних в'язнів.

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська в суботу, 1 серпня, провела агітаційні мітинги в Гродні і двох містах Гродненської області - Волковиську і Слонімі.

За оцінками журналістів білоруського онлайн-видання Tut.by, на мітинг в Гродні прийшли від семи до десяти тисяч людей, а на акції в Волковиську і Слоніму - три і дві тисячі осіб відповідно. За спостереженнями журналістів, серед учасників акції в Гродні було багато сімей з дітьми. Люди почали збиратися на нього більше ніж за годину до початку.

Під час свого виступу Тихановська перерахувала імена політичних в'язнів. Їхнє звільнення - одна з її головних передвиборчих обіцянок разом із проведенням повторних, незалежних виборів президента і референдуму щодо повернення конституції 1994 року.

Крім того, Тихановська висловила підтримку білоруським журналістам і блогерам та заявила, що їх переслідують тільки за те, що вони показують її пікети онлайн, "за те, що вони говорять правду, що показують Білорусь, яка вимагає змін". Символом цих змін в Білорусі Тихановська назвала саму себе.

"Ми не пропонуємо вам Світлану Тихановську як кандидатку в президенти, ми пропонуємо вам Світлану Тихановську як символ цих самих змін", - заявила вона.

Нагадаємо, 30 липня Тихановська зібрала мітинг у Мінську. За даними правозахисного центру "Весна", у ньому взяли участь 63 тисячі осіб, що робить його одним з наймасовіших дозволених заходів, проведених опозицією.

Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня. Крім чинного президента країни Олександра Лукашенка і Світлани Тихановської, ЦВК країни зареєстрував для участі в них ексдепутатку Ганну Канопацьку, лідера кампанії "Говори правду" Андрія Дмитрієва та голову партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергія Черечня.

Нинішній президент Олександр Лукашенко керує Білоруссю від 1994 року. Це - найтриваліший термін перебування на виборній посаді серед усіх європейських глав країн.

Відео У Мінську кілька десятків тисяч людей вийшли підтримати опозиційну кандидатку в президенти

У Мінську відбувся велелюдний мітинг на підтримку опозиційної кандидатки в президенти Світлани Тихановської. Опонентку Олександра Лукашенка прийшли підтримати кілька десятків тисяч людей. Сама Тихановська зі сцени розкритикувала силовиків за чисельні розгони активістів і викликала чинного главу держави на дебати. Балотуватися у президенти Тихановська вирішила замість свого чоловіка Сергія. Його у травні заарештували за звинуваченнями у розпалі заворушень. Після цього його дружині почали надходити погрози, їй навіть довелося вивезти з країни дітей. Однак припиняти боротьбу Тихановська не збирається. Вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня. Лукашенко висувається на них ушосте.

У Мінську кілька десятків тисяч людей вийшли підтримати опозиційну кандидатку в президенти

Вибір редакції