Перейти до змісту
Тисячі поляків зажадали міжнародного розслідування катастрофи під Смоленськом

Тисячі поляків зажадали міжнародного розслідування катастрофи під Смоленськом

Родичі жертв катастрофи президентського Ту-154 ініціювали нове розслідування авіакатастрофи, для чого вже зібрали понад 270 тисяч підписів.

Асоціація "Катинь - 2010" зібрала понад 270 тисяч підписів під вимогою провести міжнародне розслідування обставин авіакатастрофи, в якій загинув президент Польщі Лех Качиньський. Документ буде переданий до Конгресу США, Європарламенту, польського сейму, а також представництва ООН і НАТО.

Ініціаторами нового розслідування виступили родичі жертв катастрофи президентського Ту-154. За словами Анжея Мелака, брата загиблого в катастрофі голови Катинського комітету Стефана Мелака, збір підписів триває. У число вимог авторів послання входить передача незалежним експертам фрагментів літака, які все ще перебувають під Смоленськом, а також тих чорних ящиків, розшифровкою яких займалися російські фахівці.

Катастрофа президентського Ту-154 сталася 10 квітня 2010 року. На борту повітряного судна знаходилися Лех Качинський з дружиною, депутати сейму, представники військової верхівки країни, відомі громадські діячі і політики. Усього в катастрофі загинули 96 осіб, 88 з них входили до складу офіційної делегації, що прямувала до Катині на траурні заходи, присвячені пам'яті польських офіцерів, розстріляних в 1940 році.

Польща та Росія проводять самостійні розслідування обставин авіакатастрофи. Також свої висновки оприлюднили експерти Міждержавного авіаційного комітету (МАК). За попередніми висновками російських фахівців, катастрофа літака була викликана поганими погодними умовами і помилкою пілотів. Висувалася також версія про те, що високопоставлені пасажири чинили тиск на членів екіпажу через прагнення швидше потрапити до пункту призначення.

Тим часом, у польських ЗМІ з'являлися й інші версії події. Зокрема, журналісти засумнівалися в достовірності рішень МАК про справність літака, а також висували звинувачення на адресу російських диспетчерів. У липні адвокати родичів загиблих зажадали, щоб польська прокуратура допитала перших осіб держави і встановила, до яких домовленостей про хід розслідування прийшли польська та російська сторони.

Читайте також:

Польща та Росія підпишуть меморандум щодо розслідування Смоленської трагедії

Польща оприлюднила документи про катастрофу під Смоленськом

Москва передала Варшаві відеозапис катастрофи літака Качинського

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин