Тисячі студентів вийшли на акції протесту в Лондоні

Британські студенти і викладачі обурені тим, що уряд збирається потроїти вартість навчання. Вони пригрозили парламентаріям скористатися "правом громадян на відгук".

Тисячі студентів і викладачів почали в Лондоні масштабну акцію протесту проти планів уряду потроїти вартість навчання в Англії.

Якщо раніше університети не могли стягувати зі студентів більш ніж 3290 фунтів на рік, то тепер ця цифра може бути збільшена до 9 тисяч фунтів (15 тисяч доларів). Якщо вартість навчання буде перевищувати 6 тисяч фунтів, навчальний заклад буде зобов'язаний пропонувати менш забезпеченим студентам гранти і стипендії.

Національний студентський союз (NUS) і профспілка працівників коледжів і університетів (UCU) мають намір за допомогою демонстрації змусити парламент відмовитися від планів затвердити цей законопроект до кінця року.

NUS об'єднує близько 600 студентських спілок і охоплює більше 90% навчальних закладів Великобританії. Членами UCU є більш ніж 100 тисяч людей.

У жовтні, коли коаліційний уряд оголосив про масштабні скорочення бюджету, міністр фінансів Джордж Осборн обіцяв, що вони не зачеплять освіту. Проте уряд, по суті, визнає, що додаткові кошти, які вузи виручать від плати за освіту, замінять гроші, що виділялися державою на зарплати викладачам.

Скорочення витрат може залишити багато гуманітарних та культурних проектів без державного фінансування, оскільки основні кошти будуть спрямовані на науку, розвиток технологій і математики.

Популярна у молоді партія ліберал-демократів, яка посіла на парламентських виборах третє місце, під час передвиборної кампанії обіцяла не підвищувати вартість навчання.

За словами глави NUS Аарона Портера, на наступних виборах Ліберал-демократичній партії загрожує "велике фіаско", якщо вона не дотримається обіцянки і не проголосує проти зростання вартості навчання.

Коаліційний уряд на чолі з консерватором Девідом Кемероном вважає, що їхня законодавча ініціатива буде чеснішою за існуючу систему оплати.

Студенти ж заявляють, що можуть скористатися "правом громадян на відгук" і позбавити мандата тих парламентаріїв, які побудували свою передвиборну кампанію на відмові від підвищення вартості навчання.

Читайте також:

Американські студенти освистали Барака Обаму

Найпопулярніший політик Британії виявився нащадком аристократів з-під Києва

Студентки Московського університету оголилися для Путіна

Тисячі п'яних британських студентів окупували курорти Іспанії

ВідеоТисячі студентів вийшли на акції протесту в Лондоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: