Тисячі японців вийшли на мітинг з вимогою забрати Курили у Росії

У місті Немуро на півночі Японії пройшла масова акція з вимогою повернути Курильські острови, які зараз перебувають під владою Росії.

7 серпня колишні японські мешканці південних Курил, багато з яких живуть зараз в місті Немуро, провели мітинг з вимогою повернути Курили Японії.

В акції взяли участь більше тисячі людей, серед яких був і мер міста Немуро Сюнсуке Хасегава.

У своїй промові Хасегава висловив обурення з приводу того, що російські лідери почали відвідувати спірні острови, і закликав уряд Японії якомога швидше врегулювати територіальну проблему.

На мітингу виступив також уродженець острова Кунашир, який сказав, що він хоче об'єднати сили з молоддю, щоб домогтися повернення островів.

Загострення питання так званих північних територій у відносинах Москви і Токіо сталося в листопаді 2010 року, коли Курили вперше в історії відвідав президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

Прем'єр Японії Наото Кан пізніше назвав поїздку Мєдвєдєва "недозволеною грубістю". Москва у відповідь заявила, що належність Курил Росії не підлягає перегляду, а президент Росії буде здійснювати робочі поїздки незалежно від реакції Токіо.

Питання приналежності Курильських островів є одним з найбільш гострих у відносинах Росії та Японії. Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Через цю територіальну суперечку між РФ та Японією досі не підписано мирний договір.

Читайте також:

Росія посилить захист Курил зенітно-ракетними військами

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

США визнали суверенітет Японії над Курилами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: