Тисячі єреванців протестують проти угоди з Туреччиною

Протестанти на мають на меті скидати президента, але у разі встановлення дипвідносин з Туреччиною, змінять свої наміри.

9 жовтня противники майбутньої угоди між Вірменією та Туреччиною вийшли на демонстрацію в Єревані.

У ході, організованій опозиційною партією "Дашнакцутюн", взяли участь близько десяти тисяч людей. До акції приєдналися і представники інших рухів, зокрема лідери партій "Спадщина" і "Нові часи".

Учасники скандують "Ні протоколам!" і "Президент, не поступайся!". Відставки керівництва країни вони не вимагають. У той же час раніше представники "Дашнакцутюн" заявили, що у випадку, якщо президент Серж Саргсян все ж таки піде на угоду з Туреччиною, вони будуть домагатися його відставки.

Влада Вірменії і Туреччини, нагадаємо, заявила про намір відновити дипломатичні відносини, а також відкрити кордон (закритий на початку 1990-х років за ініціативою Анкари, що підтримала таким чином Азербайджан в конфлікті навколо Карабаху). Підписати відповідні протоколи планується 10 жовтня.

У Вірменії багато хто виступив проти цього, побоюючись, що в обмін на відкриття кордону від Єревана вимагатимуть поступок, що стосуються Карабаху, а також відмови від обвинувачення Туреччини в геноциді (винищення вірмен на початку XX століття). Представники опозиції звинуватили керівництво країни у зраді.

Акції протесту проти підписання протоколів проходили як у Вірменії, так і в інших країнах (де проживають представники вірменської діаспори). У Єревані протестувальники 6 жовтня спалили на вічному вогні копії протоколів, а також фотографію Сержа Саргсяна.

Читайте також:

У Бейруті автомобіль президента Вірменії закидали камінням

Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин

Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: