Тисячі засуджених втекли з в'язниць у Єгипті

Під час заворушень, що тривають у Єгипті, з в'язниць почалися масові втечі засуджених, що серйозно ускладнило криміногенну обстановку в країні.

Скориставшись заворушеннями у Єгипті, тисячі ув'язнених втекли з єгипетських в'язниць. Масові втечі з місць ув'язнення відзначені в Олександрії, Асуані, Даманхур, Ваді-Натрун.

Це серйозно ускладнило криміногенну обстановку в країні, охопленій заворушеннями, які супроводжуються грабежами та актами мародерства.

Тільки в Ель-Файюм, розташованої в 100 км від Каїра, на свободу вирвалися близько п'яти тисяч кримінальників. Вони в ході штурму вбили голову служби тюремної безпеки.

З метою безпеки армія тимчасово закрила автомобільну трасу між двома найбільшими містами країни - Каїром і Олександрією. Злочинці, які опинилися на волі погрожують ще більше підірвати і без того вкрай складну криміногенну ситуацію в країні.

Центром заворушень залишається Каїр, де при спробі втечі загинули вісім ув'язнених в одній з в'язниць - поліція відкрила по них вогонь на поразку. Раніше демонстранти намагалися взяти штурмом іншу в'язницю, щоб звільнити ув'язнених. Однак цей напад правоохоронцям вдалося відбити.

Міністерство оборони Єгипту заявило, що направить великі військові сили в різні міста країни для забезпечення безпеки та захисту житлових районів від грабіжників і інших порушників правопорядку. Представник армії, виступаючи по телебаченню, зажадав від громадян країни дотримуватися введенної раніше владою комендантської години. Вона діє в Каїрі, Олександрії та Суеці з 16:00 до 8:00 за місцевим часом. Військові заявили, що мають намір "жорстко припиняти дії порушників правопорядку".

Лікарі в лікарнях Каїра просять громадян здавати донорську кров для допомоги пораненим, які з п'ятниці сотнями поступають у лікувальні заклади єгипетської столиці. Згідно з оприлюдненими раніше даними, в результаті масових заворушень і сутичок з силами правопорядку загинуло понад 100 осіб, ще близько 2 тисяч отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Масові безлади не обійшли стороною всесвітньо відомий Національний єгипетський музей "Антікхана" - скарбницю унікальних і безцінних артефактів давнини часів фараонів, включаючи легендарну маску царя Тутанхамона і коштовності з його гробниці.

У ніч на суботу Мубарак виступив із зверненням до народу, оголосивши про відставку уряду і пообіцявши вжити заходів для проходження по шляху демократії. Новим прем'єром було призначено колишнього міністра цивільної авіації Ахмада Шафіка.

На думку експертів, не виключено, що ситуація в Єгипті розвиватиметься за сценарієм полій в Тунісі, де внаслідок заворушень президент був змушений втекти з країни.

Читайте також:

"Кривава субота" в Єгипті: жертвами сутичок стали більше 100 людей

Мародери розгромили знаменитий Національний музей в Каїрі

Тисячі туристів намагаються виїхати з охопленого протестами Єгипту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: