Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

304 роки Каталонія втратила незалежність.

Незалежність від Іспанії знову взялась виборювати бунтівна провінція Каталонія. Ввечері на вулиці Барселони вийшли сотні тисяч людей вимагати від Мадрида права на самовизначення. Центральна влада вважає, що це порушує конституцію, а надто, що в самій Каталонії настрої людей неоднорідні.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Барселона вийшла на вулиці. Столиця Каталонії — іспанського регіону із широкою автономією — відзначає Діаду. Це день, коли регіон остаточно втратив незалежність. І тепер намагається її повернути.

Головна подія — марш Проспектом Діагональ, що по діагоналі перерізає практично всю Барселону — розпочалась о 17:14. Цей час — не випадковий. Нагадування про 1714 рік, коли Каталонія унаслідок війни втратила незалежність.

І сьогодні на вулицях Барселони усе — саме про незалежність. Барселона майорить саньєрою та естеладою — прапорами, де чотири червоні смуги на золотому фоні й біла зірка у трикутнику. Це символи руху за незалежність. Часто можна побачити жовту стрічку — нагадування про існування так званої "каталонської проблеми". А ще — рожеві футболки із закликом дати Каталонії незалежність. Вони практично всюди.

ВідеоСотні тисяч людей вийшли на вулиці Барселони вимагати незалежності від Іспанії

Незалежність від Іспанії знову взялась виборювати бунтівна провінція Каталонія. Ввечері на вулиці Барселони вийшли сотні тисяч людей і вимагають від Мадрида права на самовизначення. Центральна влада вважає, що це порушує конституцію, а надто, що в самій Каталонії настрої людей неоднорідні. 

Сотні тисяч людей вийшли на вулиці Барселони вимагати незалежності від Іспанії

Мадрид як компроміс пропонує новий референдум — за ще більш широку автономію Каталонії. У Барселоні таку пропозицію відкидають.

"Каталонія провела референдум про самовизначення 1 жовтня, і проголосила свою незалежність у парламенті - демократично - 27 жовтня. Ви знаєте, що внаслідок цих демократичних подій уряд Іспанської Держави закрив парламент, зняв уряд, ув'язнив більшість його членів, а президент Пучдемон та інші колеги були змушені стати вигнанцями", - каже голова уряду Каталонії Кім Торра.

І організатори попереджають, що сьогоднішній протест — це тільки початок. Лідер провінції Кім Торра напередодні заявив, що буде боротися за незалежність. А марш може перетворитися у перманентний протест, який може тривати принаймні до жовтня. До річниці подій минулої осені, коли, як вважає частина каталонців, вони проголосували за незалежність, а Мадрид позбавив їх права на самовизначення.

Рік минув після тих драматичних подій минулої осені. За цей рік змінилися й лідери — як в Каталонії, так і в Іспанії.

І попри те, що сьогодні на вулицях Барселони важко знайти людину із прапором Іспанії (людей, які підтримують єдність країни — чимало), як показали останні вибори — практично порівну.

Тож після перерви на літні відпустки експерти прогнозують Каталонії спекотну осінь.

Григорій Жигалов, "Радіо Свобода", для ТСН

Залиште свій коментар

Вибір редакції