Токіо незадоволене проведенням РФ військових навчань на одному з Курильських островів

На острові Ітуруп, до якого Японія висуває територіальні претензії, Росія планує провести великомасштабні військові навчання "Схід-2010", що висловило жаль у Токіо.

Міністр закордонних справ Японії Кацу Окада висловив жаль щодо проведення Росією великомасштабних військових навчань "Схід-2010" на острові Ітуруп, до якого, зокрема, Токіо висуває територіальні претензії.

"Я дуже шкодую. Наскільки нам відомо, досі (подібних навчань там) не проводилося", - цитує заяву міністра інформаційне агентство Кіодо.

"Ми не визнаємо (проведення) військових навчань (на острові). Ми раніше заявили про це російському уряду, але, незважаючи на це, навчання все ж таки було проведено", - зазначив Кацу Окада.

Оперативно-стратегічні навчання "Схід-2010" почалися 29 червня на території Далекосхідного і Сибірського військових округів. У Примор'ї до навчань приєдналися кораблі Тихоокеанського, Північного і Чорноморського флотів Росії. Частина навчань проводилася на острові Ітуруп, що належать до південнокурильських островів, до яких Японія висуває територіальні претензії.

Навчання на острові відпрацьовували відображення висадки на берег передбачуваного супротивника. У них взяли участь 1,5 тисячі військових і 200 одиниць бойової техніки.

Усього в навчаннях Схід-2010 задіяно до 20 тисяч військовослужбовців, до 70 літаків, до 2 500 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки, до 30 кораблів.

Нагадаємо, питання про приналежність Курил є перешкодою на шляху підписання між Японією і Росією мирного договору. Токіо вважає себе вправі претендувати на ці території, посилаючись на російсько-японський Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Росія, у свою чергу, називаючи себе правонаступницею Радянського Союзу, вказує на те, що перераховані острови увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді уряд Японії у відповіді на депутатський запит сформулював сучасний стан чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайняті Російською Федерацією".

Пізніше міністерство закордонних справ Японії зауважило, що урядовий документ, в якому повідомлялося про незаконну окупацію Курил Російською Федерацією, потрапив у ЗМІ помилково і був лише незатвердженою чернеткою.

Читайте також:

Японія вимагає від Росії не проводити військові навчання поблизу Курил

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: