Токсичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

Рівень лугу у воді річки Дунай трохи перевищив норму. Влада країни заспокоює, що загрози радіоактивного зараження після розливу токсичних відходів немає.

Отруйні промислові відходи, що розлилися після аварії на алюмінієвому комбінаті на заході Угорщини, вранці 7 жовтня досягли Дунаю, поставивши під загрозу екосистему річки.

Про це повідомляє представник угорської Служби з контролю за водними ресурсами. Рівень лугу у воді трохи перевищив норму.

У вівторок 6 жовтня в трьох областях, порушених розливом відходів (Веспрем, Ваш і Дьйор-Мошон-Шопрон), було оголошено надзвичайний стан. У населеному пункті Девечер (Devecser) було затоплено близько 400 будинків, вулиці Колонтарь (Kolontar) виявилися покриті отруйної рідкої масою шаром у два метри.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заспокоїв населення, заявивши, що загрози радіоактивного зараження після розливу токсичних відходів немає.

4 жовтня на великому підприємстві з виробництва алюмінію Ajkai Timfoldgyar Zrt в 160 кілометрах на захід від Будапешта стався вибух, який зруйнував греблю резервуара з отруйними відходами - так званим "червоним шламом".

За даними рятувальників, після вибуху з резервуара вилилося приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичних речовин. Жертвами аварії стали чотири людини, в тому числі дитина, близько 120 людей отримали травми і хімічні опіки, сотні людей евакуйовані.

У зв'язку з аварією на алюмінієвому заводі порушено кримінальну справу за статтею "халатність".

Всього ж у катастрофі загинули не менше 3 людей, понад сотня постраждалих. Кілька людей вважаються зниклими безвісти.

Читайте також:

Україні загрожує отруйна вода з Угорщини

Екологічне лихо: вилив токсичних відходів в Угорщині

В Угорщині оголошено надзвичайний стан

Токсичні відходи затопили два міста Угорщини, є жертви

ВідеоТоксичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: