Тоні Блер є фаворитом на посаду президента Євросоюзу

Британського прем'єр-міністра хоче бачити на посаді президента ЄС Ніколя Саркозі, проти виступає канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Країни Євросоюзу напередодні приступили до конфіденційних консультацій щодо кандидатури першого в історії ЄС президента.

Як стало відомо, фаворитом на цю посаду є колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер.

Спочатку кандидатуру Блера на посаду президента запропонував минулого року президент Франції Ніколя Саркозі. Незабаром після цього Великобританія, Франція і Німеччина домовилися не підтримувати кандидатуру Блера, однак уже на початку осені стало відомо, що Франція повернулася до підтримки Блера на цій посаді, і його шанси суттєво зросли. Екс-прем'єр досі офіційно не оголошував про своє бажання стати президентом Євросоюзу.

У той же час європейські ЗМІ висловлюють сумніви, що Блер стане президентом. За даними газети The Financial Times, зокрема, проти кандидатури Тоні Блера висловлюється канцлер Німеччини Ангела Меркель, а без схвалення Меркель жодна кандидатура на вищу посаду ЄС не пройде. До речі, саму Меркель навесні також пророкували на цю відповідальну посаду.

Посада президента ЄС, який обиратиметься європейськими лідерами на 2,5 роки, передбачена Лісабонським договором. За цією угодою вже на початку 2010 року президент ЄС прийде на зміну піврічної ротації країн на посаді голови. Угода не визначає конкретні обов'язки президента, як видно, вони будуть визначені вже в процесі діяльності вищого осіб ЄС.

Питання про пошук консенсусу щодо єдиного кандидата у президенти був в екстреному порядку піднято після того, як на проведеному в Ірландії повторному референдумі більшість виборців проголосували за ратифікацію Лісабонської угоди. Поки документ не підписали глави виконавчої влади Польщі і Чехії, проте очікується, що новий договір Євросоюзу набуде чинності 1 січня 2010 року.

Як відзначає The Financial Times, іншими ймовірними кандидатами на посаду президента ЄС, є колишній прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде і колишній прем'єр-міністр Фаінляндіі Пааво Ліппонен.

Сильною стороною Блера як кандидата аналітики вважають його великий переговорний досвід з політиками різних напрямків - як кажуть прихильники колишнього британського прем'єра, саме Блер міг би з успіхом спілкуватися як з президентом США Бараком Обамою, так і з російським прем'єр-міністром Володимиром Путіним.

Передбачається, що питання про кандидатуру президента ЄС буде обговорюватися на осінньому саміті Євросоюзу 29-30 жовтня. Як кажуть у кулуарах, Саркозі готовий відмовитися від підтримки Блера, якщо його кандидатуру відхилить Ангела Меркель.

Читайте також:

В Ірландії на референдумі вирішують долю Євросоюзу

Євросоюз співпрацюватиме з будь-яким президентом України

Тоні Блер отримав премію в мільйон доларів за "незвичайний розум"

На Євросоюз чекає тотальна ісламізація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: