Тоні Блера допитають про вторгнення британських військ до Іраку

Екс-прем'єра Британії допитають на початку наступного року у справі про вторгнення британських військ до Іраку.

Колишнього прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера допитають в ході розслідування участі країни у війні в Іраку.

Про це повідомив голова комісії з розслідування. У прес-службі Блера, котрий зараз займає посаду спеціального представника ЄС на Близькому Сході, відзначили, що екс-прем'єр має намір повністю співпрацювати зі слідством.

Громадські слухання у справі про вторгнення британської армії в Іраку розпочнуться 24 листопада. Протягом перших п'яти тижнів слухань будуть допитано низку чиновників і військових, які брали участь у процесі прийняття рішення про введення військ до Іраку.

На думку комісії з розслідування, це дозволить відновити хронологію розвитку подій, при цьому особливу увагу буде приділено законності прийняття рішень керівництвом країни.

Допит міністрів (в тому числі Блера) заплановано на січень 2010 року. При цьому комісія поки не уточнила, чи буде серед допитуваних нинішній прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун.

Заключні висновки голова комісії планує представити до кінця 2010 року. При цьому процес розслідування не є судовим, проте його всі результати будуть озвучені публічно, навіть якщо в них будуть міститися компрометуючі матеріали.

Раніше Тоні Блер звертався до прем'єр-міністра Гордона Брауна з проханням не проводити відкритого розслідування участі Великобританії у війні в Іраку, побоюючись, що процес може стати показовою "розправою" над ним, як над людиною, з ініціативи якого британські військові приєдналися до іракської кампанії.

Сам Браун спочатку також пропонував зробити засідання слідчої комісії закритими, однак через невдоволення багатьох депутатів, більша частина слухань пройде у відкритому режимі.

Нагадаємо, у березні 2003 року Великобританія виступила в якості одного з основних союзників США, направивши до Іраку близько 46 тисяч військовослужбовців.

Приводом для початку бойових дій стали звинувачення, висунуті адміністрацією Джорджа Буша-молодшого на адресу Багдада про створення Іраком зброї масового знищення. У липні 2009 року Британія завершила виведення військ з Іраку.

Читайте також:

Американський майор, який убив 13 осіб, відкрито сповідував іслам

Американець 5 років прикидався паралітиком, щоб не їхати в Ірак

Син віце-президента США повернувся з військової служби в Іраку

Армійський собака проковтнув бомбу талібів і вижив

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: