Перейти до змісту
Тонни сміття, спорядження і трупи альпіністів. Волонтери влаштували на Евересті генеральне прибирання

За перші два тижні роботи група волонтерів зібрала вже три тонни сміття.

Десятиліття сходжень альпіністів на Еверест перетворили найвищу вершину планети на сміттєзвалище, засіяну відходами, людськими екскрементами та навіть трупами.

Як повідомляє CNN, щоб вирішити цю проблему і прибратися на горі, була зібрана команда з 14 волонтерів. Їм доручено зібрати 10 тонн сміття за 45 днів.

За перші два тижні роботи групі вдалося зібрати вже три тонни сміття. Ця сума приблизно дорівнює вазі двох джипів або дорослого самця гіпопотама.

Серед зібраного сміття – порожні банки, пляшки, пластик і спорядження для скелелазіння. У прибиранні був задіяний армійський ґвинтокрил, і волонтери мають намір піднятися ще вище. Чиновники також повідомили про виявлення чотирьох тіл загиблих альпіністів.

"На цей момент наша команда досягла Базового табору Евересту для проведення кампанії з прибирання. Все необхідне, зокрема їжу, воду і проживання, вже організовано", - сказав журналістам генеральний директор департаменту туризму Непалу Данду Радж Гімір (англ. Dandu Raj Ghimire).

Зазначимо, уряд Непалу вже давно бореться з проблемою відходів на горі, оскільки альпіністи з усього світу щорічно приїжджають до країни, щоб спробувати піднятися на Еверест. Так, кампанії зі збору сміття на горі проводяться регулярно з 2011 року.

У 2014 році влада ввела депозит для альпіністів, який повертається, якщо вони принесуть з гори 8 кілограмів сміття.Водночас у лютому Китай заборонив тим, хто не є професійним альпіністом, здійснювати сходження зі свого боку гори, щоб знизити вплив на навколишнє середовище.

Останнім часом на Евересті почали все частіше знаходити тіла загиблих альпіністів. Причиною цього є глобальне потепління. Так, від 1922 року, загинуло близько 300 альпіністів.

Тіла більшої половини з них довгий час були поховані під товстим шаром зі снігу та льоду. Однак льодове покриття в регіоні поступово скорочується, через що тіла починають з'являтися на поверхні. Примітно, що це - тіла загиблих, які померли досить давно.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин