Топ-менеджер Google зізнався у сприянні заворушенням в Єгипті

Один із керівників Google на Близькому Сході Ваель Гонім після 12 діб арешту зізнався, що дійсно закликав єгиптян виходити на вулиці.

Топ-менеджер близькосхідного відділення Google Ваель Гонім, затриманий за підозрою в організації масових протестів у Єгипті, зізнався у сприянні опозиції.

Ваель Гонім був затриманий наприкінці січня і провів під арештом 12 діб. Про його звільнення стало відомо в понеділок, 7 лютого. Незабаром після виходу на волю в телеінтерв'ю менеджер оголосив, що дійсно створив в соціальній мережі Facebook сторінку, яка закликала єгиптян виходити на вулиці.

Розповідаючи про умови утримання під вартою Ваель Гонім повідомив, що весь час в ув'язненні він провів із зав'язаними очима. Крім того, йому жодного разу не було дозволено зв'язатися з родичами. У той же час, підкреслив Гонім, слідчі поводилися з ним шанобливо, його не катували.

Серед записів в мікроблозі менеджера, залишених після його звільнення, містяться слова подяки на адресу Google і відмова давати коментарі зарубіжним ЗМІ.

Гонім, уродженець Каїра, працював в дубайському офісі Google з 2008 року. Він активно критикував дії єгипетської влади і президента країни у своєму Twitter-мікроблозі. З початком масових заворушень в Єгипті опозиційно налаштований топ-менеджер Google вирішив повернутися на батьківщину, щоб особисто підтримати протестантів. Після зникнення Гоніма компанія Google поширила прохання допомогти їй відшукати зниклого співробітника.

Народні заворушення в Єгипті почалися 25 січня. Сотні тисяч людей, що виходили на вулиці єгипетських міст, організовували свої дії через Інтернет, головним чином, за допомогою Facebook і Twitter. Демонстранти вимагали негайної відставки президента Хосні Мубарака і демократизації політичного життя.

Під тиском опозиції Мубарак розпустив уряд і відмовився від участі у вересневих президентських виборах, однак у відставку поки не пішов.

Читайте також:

Мубарак розпорядився підготувати "дорожню карту" передачі влади в країні

У кривавих зіткненнях загинули майже 300 єгиптян

Піраміди Єгипту оточили танками та колючим дротом

Революція обходиться Єгипту в 310 млн доларів щоденно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: