"Торговець смертю" Віктор Бут після суду боїться, що його уб'ють

Віктор Бут боїться, що його можуть отруїти чи вбити якимось іншим способом. Своєї вини він так і не визнав і каже, що його обмовляє колишній друг. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Російський бізнесмен Віктор Бут, якого таїландській суд минулого тижня відмовився екстрадитувати до США за зверненням американської сторони, вважає, що над його життям нависнула загроза.

Про це Бут заявив в інтерв'ю газеті Bangkok Post, яке стало першим контактом Буту з пресою після рішення суду.

"Я боюся того, що буду убитий. Можливо, хтось отруїть мою їжу або заподіє мені шкоду іншим способом", - заявив Бут, не конкретизуючи, кого саме він побоюється в таїландськой в'язниці.

Нагадаємо, Бут, який одержав прізвисько "торговець смертю", був затриманий 6 березня 2008 року в Таїланді, куди приїхав як турист. Оскільки таїландська прокуратура відмовилася в квітні 2008 року порушувати кримінальну справу відносно Бута у зв'язку з відсутністю складу злочину, судовий процес, що тривав більше півтора року, вирішував виключно питання про екстрадицію Буту в США у зв'язку з офіційним запитом американського міністерства юстиції, що поступив в розпорядження таїландськой влади в квітні 2008 року. США обвинувачують його в незаконній торгівлі зброєю, зокрема, в поставках озброєнь терористичному угрупуванню, і добиваються його екстрадиції.

11 серпня Кримінальний суд Таїланду виправдав росіянина і ухвалив звільнити його з-під варти. Російський підприємець вітав рішення суду про відмову в екстрадиції, на яке прокуратура Таїланду, представляюча інтереси США, має намір подати апеляцію. Бут вважає, що в США його чекає в'язниця Гуантанамо.

"Я також побоююся, що я не проживу довго, якщо мене екстрадитують у в'язницю США", - сказав Бут.

Він як і раніше називає абсурдними і бездоказовими всі звинувачення, висунуті США, і переконаний, що його обмовляє колишній друг - зарештований в березні 2008 року британський громадянин Ендрю Смульян.

"Я знаходжуся у в'язниці через Ендрю Смульяна. Він був моїм другом, і я не розумію, чому він прилучився до американців і підставив мене. Найвірогідніше, це було через гроші", - сказав Бут.

Він виразив розчарування з приводу того, як його справа підноситься західними ЗМІ. У американських мас-медіа Бут фігурує як "продавець смерті".

Колишній офіцер радянських ВПС, Віктор Бут переїхав за межу після розпаду СРСР в 1992 році і зайнявся бізнесом. За деякими даними, створення міжнародної мережі авіакомпаній підприємець почав з покупки всього одного літака. Тим часом, Інтерпол має в своєму розпорядженні інформацію, що вже до початку 2000 року у власності Бута знаходилася ціла мережа підприємств - від компанії по ремонту літаків в ОАЕ до чартерної компанії в Майамі (США).

За відомостями міністерства, Бут володіє мережею авіатранспортних підприємств, що базуються в різних країнах на Близькому Сході, в Африці, Східній Європі і США. У 2002 році американські ЗМІ назвали Бута хазяїном найбільшої законспірованої мережі нелегальної торгівлі зброєю.

Читайте також:

Віктор Бут подав до суду на американських спецагентів

У Таїланді заарештували російського підприємця

Суд не випустив Бута під заставу

У Таїланді почалося слухання у справі росіянина Віктора Бута

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: