Торжество авторського права

Американка заплатить по 9250 доларів за кожну скачану пісню.

У четвер 30-річна американка Джеммі Томас була визнана винною у незаконному розповсюдженні 24 музичних композицій в Інтернет і засуджена до штрафу в 220 тисяч доларів, тобто по 9250 доларів за кожну пісню, передає агентство France Presse.

Томас відмовилася від мирової угоди, яку їй запропонувала Звукозаписна асоціація Америки (RIAA), пояснює агентство. Самотня мати двох дітей вирішила не платити декілька тисяч доларів штрафу та вважала за краще з'явитися перед судом.

Відповідачка стверджувала, що докази, зібрані проти неї компанією SafeNet, яка контролює розповсюдження захищених авторським правом матеріалів у мережі, помилкові. Сама Томас заявила, що ніколи не викачувала й не розповсюджувала музику за допомогою файлообмінної мережі Kazaa, тоді як її адвокат намагався переконати присяжних, що довести це неможливо.

Проте присяжні вирішили інакше й визнали жінку винною в порушенні авторських прав. Як відзначає агентство, вирок міг бути набагато суворішим - якби знайшлися докази навмисного порушення авторських прав, то Томас довелося б заплатити по 150 тисяч доларів за пісню. А якби RIAA подала позов по всіх 1702 піснях, знайдених у неї, то штраф перевищив би 15 мільйонів доларів.

Найближчим часом перед судом можуть постати ще майже 26 тисяч користувачів файлообмінних мереж зі США, які відмовилися від мирової угоди та проти яких RIAA уже подала позови, звинувативши їх у незаконному розповсюдженні музики.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: