Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тотальна чистка: Facebook вилучив 270 акаунтів та сторінок, пов'язаних із кремлівською "фабрикою тролів"

Ці сторінки використовувалися для маніпулювання людьми у всьому світі, але в першу чергу - російськомовними.

Соціальна мережа Facebook видалила більше 270 сторінок та облікових записів, пов'язаних із російською компанією "Агентство інтернет-досліджень" (IRA), більш відомою як "фабрика тролів".

Про це заявив засновник і керівник Facebook Марк Цукерберг.

ВідеоСША відкрили провадження проти власника російської "фабрики тролів" та 12 підлеглих

Власник "Агенції Інтернет-розслідувань" Євген Пригожин - відтепер невиїзний. Сполучені Штати відкрили проти нього та 12 підлеглих, а також 3 компаній кримінальні провадження за втручання в американські президентські вибори. Час висунути звинувачення американці обрали найслушніший: на Мюнхенській безпековій конференції втручання росіян у вибори президента США - тема дня.

США відкрили провадження проти власника російської "фабрики тролів" та 12 підлеглих

За його словами, вилученя цих сторінок є важливим кроком для захисту від втручання у вибори у всьому світі. "Ця російська агенція неодноразово діяла оманливо і намагалася маніпулювати людьми у США, Європі та Росії - і ми не хочемо, щоб вони були присутні на Facebook у будь-якій точці світу", - зазначив Цукерберг.

Засновник Facebook повідомив, що після 2016 року соцмережа виявила, що "Агентство інтернет-досліджень" створило мережу із сотень фейкових акаунтів для втручання в американські вибори. Після цього Facebook почав розслідувати діяльність компанії у всьому світі і вилучати її сторінки та облікові записи.

"З того часу ми вдосконалили наші методи, щоб запобігти втручанню держав у закордонні вибори, і ми створили більш просунуті інструменти  для видалення підроблених облікових записів в цілому", - зазначив Цукерберг.

З того часу відбулося декілька важливих виборів, під час яких Facebook успішно задіяв ці нові інструменти. Наприклад, під час президентських виборів у Франції 2017 року соцмережа виявила та видалила 30 тисяч фейкових акаунтів. Facebook також значно збільшив інвестиції у безпеку. У компанії зараз близько 15 000 людей працюють над перевіркою безпеки та вмісту, а до кінця року таких людей буде більше 20 000.

"Ми виявили, що IRA використовує складні мережі підроблених облікових записів, щоб обдурити людей. Хоча ми поважаємо людей та уряди, які поширюють свої політичні погляди на Facebook, ми не дозволяємо їм створювати фальшиві облікові записи, щоб це робити. Коли організація робить це повторно, ми вилучаємо всі її сторінки, включаючи ті, які не підроблені. Сторінки та облікові записи, які ми видалили сьогодні, були вилучені, оскільки вони контролюються IRA, а не на основі вмісту, який вони поширювали", - написав Марк Цукерберг.

За словами керівника Facebook, ці вилучені сторінки використовувалися для маніпулювання мешканцями Росії та російськомовними людьми, які живуть у сусідніх країнах, таких як Україна, Азербайджан та Узбекистан. Близько мільйона людей стежили принаймні за однією із таких сторінок у Facebook, а близько 500 тисяч - за принаймні однім із подібних акаунтів в Instagram.

Марк Цукерберг заявив, що у найближчі кілька тижнів Facebook випустить інструмент, який дозволить перевірити, чи ви підписані на сторінку, яка контролюється "фабрикою тролів".

"Безпека - це не та проблема, яку коли-небудь можна повністю вирішити. Такі організації, як IRA, - це складні противники, які постійно розвиваються, але ми будемо продовжувати вдосконалювати наші методи, щоб бути попереду - особливо коли йдеться про захист від втручання у вибори",- резюмував Цукерберг.

Нагадаємо, про російську "Фабрику тролів" стало відомо на початку 2015 року. Російські ЗМІ писали, що вона розташована в офісі по вулиці Савушкіна, 55, у Санкт-Петербурзі і там працюють сотні людей. В їх обов'язки входить писати в блогах і соцмережах коментарі на захист чинної влади РФ і пропагувати цінності "русского мира".

Повідомлялося, що до фінансування "фабрики тролів" мають відношення структури російського мільярдера Євгена Пригожина, відомого як "кухар президента РФ Володимира Путіна". Сам Пригожин заперечує будь-яке відношення до "фабрики".

У будинку 55 по Савушкіна також виріс великий холдинг інтернет-ЗМІ, який 2016 року включав 16 порталів з аудиторією понад 36 млн осіб на місяць. Утримання "фабрики медіа" з 200-250 співробітниками обходилося до 260 млн руб. в рік.

ВідеоКолишній співробітник "фабрики тролів" розкрив таємниці фальшування інформації

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції