Тотальний контроль за посадовцями в Росії

У російських відомствах і адміністраціях готуються списки посад, займаючи які, урядовці повинні будуть згодитися на постійний контроль.

У російських відомствах і регіональних адміністраціях готуються списки посад, займаючи які, урядовці повинні будуть згодитися на постійний контроль і перевірки, в компенсацію за які їм будуть запропоновані пільги і підвищені зарплати, пише у понеділок газета "Ведомости".

"У кожному федеральному відомстві і регіональній адміністрації буде складений список посад, більше інших схильних до корупції. Урядовці, що працюють на цих позиціях, більше зароблятимуть і користуватимуться пільгами, але повинні згодитися на тотальне стеження за їх способом життя і контактами. Це витікає з програми по боротьбі з корупцією, яку схвалила урядова комісія", - відзначає видання.

Камера
За даними газети, підготовлена Мінекономрозвитку програма буде випробувана в 30 відомствах і регіонах - зокрема, у Федеральній антимонопольній службі, Саратовській і Томській областях.

"Ми подивимося, як вона працюватиме, і після необхідних доробок рекомендуємо її для всіх органів влади", - цитує "Ведомости" слова віце-прем'єра, керівника урядової комісії по адміністративній реформі Сергія Наришкіна.

Згідно програмі в кожному відомстві буде затверджений перелік "корупціогенних" посад. Це позиції, на яких урядовцям доводиться безпосередньо спілкуватися з громадянами і компаніями, видавати ліцензії, дозволи, займатися реєстрацією, контролем і наглядом, розподіляти бюджетні кошти, робити держзакупівлі, а також призначати на перераховані в переліку посади.

Урядовці на небезпечних позиціях одержать "компенсаційний пакет", наприклад, підвищення зарплати. "Корупційно небезпечним" урядовцям можуть надаватися і пільги - отримання житла або безкоштовний проїзд на транспорті, посилається газета на слова одного з урядовців Мінекономрозвитку.

"Натомість за бюрократами на таких постах уважніше стежитимуть, - пише газета. - З ними укладатимуть тільки строкові службові контракти (зараз, як правило, безстрокові). Вони регулярно повинні міняти посади. У них можуть у будь-який момент перевірити кишені, і якщо в них буде більше грошей, ніж належить по ще не затверджених обмеженнях, - це привід для підозр. Урядовцям доведеться регулярно відвідувати етичні семінари, які допоможуть їм "усвідомити важливість і відповідальність держслужби як форми служіння суспільству і державі".

Вони повинні будуть розкривати контакти осіб, з якими вони спілкуються по роботі. За їх доходами, майном і стилем життя теж стежитимуть.

За даними видання, цим займатиметься спецкомісія усередині органу влади. "Вона інформуватиме правоохоронні органи про факти корупції, перевірятиме кандидатів на держпосади і нормативні акти (на корупціогенність). Спілкування урядовців і громадян особисто краще скоротити, а якщо без цього ніяк не можна, то воно повинне відбуватися в спеціальних місцях під камерами спостереження", - пише газета.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: