Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Товаришують з сепаратистами: уряд Молдови заявив про провал миротворців РФ у Придністров'ї

Війська з РФ регулярно тренуються разом із сепаратистами, тож про жодний нейтралітет з їхнього боку не може бути мови.

Уряд Молдови вважає, що миротворча операція РФ на Дністрі сприяє збереженню придністровського конфлікту і її необхідно змінити.

Відповідний коментар оприлюднили з приводу 25-ї річниці миротворчої операції Росії в Придністров'ї, передає Інтерфакс.

"Операція з підтримання миру, яку деякі так прославляють, перетворилася на фактор збереження придністровського конфлікту, оскільки упередженість і симпатії російських миротворців до сепаратистського режиму Тирасполя є абсолютно очевидними", – йдеться в заяві уряду.

Також зазначається, що влада Молдови почала вимагати створення багатонаціональної цивільної місії з міжнародним мандатом. На її думку, це сприятиме зміцненню довіри і створенню більш сприятливої атмосфери для проведення переговорів щодо придністровської проблеми. Уряд констатує, що "ця законна вимога Кишинева не була почутою, а була навіть проігнорованою".

Молдавський уряд вважає, що миротворча операція РФ не змогла забезпечити повну демілітаризацію зони безпеки і усунення всіх перешкод для вільного пересування людей, товарів і послуг між двома берегами Дністра.

Також не було виконано ще одне важливе положення угоди 1992 року: про зобов'язання Збройних сил РФ (колишньої 14-ї Армії Російської Федерації, що дислокується в регіоні) строго дотримуватися принципу нейтралітету щодо обох сторін конфлікту.

ВідеоЕкскурсія під наглядом: Придністров'я дозволило журналістам України побачити, як живе республіка

"Про який нейтралітет можна говорити, коли ми всі бачимо, як останнім часом російські війська в Придністров'ї проводять військові навчання спільно з силовими структурами сепаратистського режиму Тирасполя, в тому числі з форсуванням річки Дністер", – додали в коментарі.

Більш того, керівництво РФ взяло на себе зобов'язання вести переговори з РМ за угодою про статус, порядок і терміни виведення своїх військових формувань з території Молдавії. Ця угода, яка була обговорена протягом двох років і підписана 21 жовтня 1994 року, залишилося також на папері через відмови російської сторони виконати його", – обурилися і Молдові.

Уряд країни наголошує, що Росія не виконала зобов'язання щодо виведення своїх військ з Придністров'я, взятих на себе під час саміту ОБСЄ в Стамбулі 1999 року.

Зазначають, що напередодні з нагоди 25-ї річниці миротворчої операції на Дністрі відбулися "святкові заходи" Бендерах. У них взяла участь тільки адміністрація Придністров'я, а також придністровські і російські миротворці.

Молдавська влада відмовилися від участі в заходах і перешкоджала участі офіційної делегації з Москви, яка повинна була приїхати до Придністров'я. В результаті, літак з віце-прем'єром РФ Дмитром Рогозіним не був пропущений через повітряний простір Румунії. Рогозін повернувся до Москву, а деякі члени делегації, які вже перебували в Кишиневі, також не поїхали до Придністров'я.

21 липня парламент Республіки Молдова висунув вимогу до Російської Федерації вивести війська з території Придністров'я.

Залиште свій коментар

Вибір редакції