Трагедія "Кольської": опубліковано передсмертний щоденник одного із загиблих

Дата публікації
Перегляди
2653
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трагедія "Кольської": опубліковано передсмертний щоденник одного із загиблих

З 67 членів екіпажу врятувати вдалося лише 14

Один із загиблих на буровій платформі "Кольська", яка затонула біля Сахаліну, до самої смерті вів щоденник в реальному часі.

Страховий агент з Болгарії Живко Жеков, який разом з ще 52-ма людьми загинув під час аварії бурової платформи "Кольська" в грудні 2011 року, до самої загибелі вів щоденник. Уривки з нього потрапили до російських ЗМІ. Екіпаж до останнього моменту вірив у те, що їх врятують.

Болгарин Жеков прибув на "Кольську" як представник компанії Noble Denton. Він збирався оглянути платформу перед укладенням договору про страхування, а потім уже вилетіти на велику землю. Однак оскільки власник платформи - компанія "Арктикморнефтегазразведка" (АМНГР) - не надала транспорт для евакуації зайвих людей, Жеков залишився на "Кольській".

Під час перегону він фіксував у щоденнику все, що відбувалося на платформі, а копії записів відправляв на свою електронну пошту в московський офіс. Пізніше цей щоденник допоміг слідчій бригаді відновити картину трагедії.

Записи публікує газета "Известия". Повідомлення розпочинаються 17 грудня 2011 року, коли Кольська вже потрапила в шторм. З його записів випливає, що люди до останнього моменту боролися за виживання і сподівалися, що їх забере вертоліт.

Фото: Известия
17 грудня 2011. "Швидкість вітру 15 м/с, в поривах до 23 м/с, висота хвилі 5 м, у нас з 19.30 (час сахалінський) періодично відключається е/живлення", - написав Жеков.

До вечора стає зрозуміло, що буксир "Нефтегаз-55" і криголам "Магадан" не можуть впоратися з буксируванням. Керівник буксирування Михайло Терсін і начальник бурової Олександр Коваленко просять, щоб їм з Магадана або Сахаліну надіслали додатковий буксир. Тим часом шторм посилюється і на межі аварії вже не тільки "Кольська", а й сам буксир.

"23.10. НГ-55 повідомив про те, що у них зламана частина палуби (трос зрізав фальшборт на кормі). Зламаний вітровий захист носової опори, пошкоджений локальний контролер. На "Кольській" старший помічник капітана рапортує, що один ящик з гідрокостюмами зламаний і хвиля змила їх. К-н Сергій Данилов рапортує, що вода надходить у вентиляційні трубки і заливає акумуляторні батареї", - пише Жеков.

18 грудня. Після опівночі, згідно із записами болгарина, ситуація ускладнилася. На криголамі "Магадан" зламалася буксирна дуга. Капітани обдзвонюють усі інстанції і просять буксир. Однак відповіді невтішні - буксир ніхто не дає. Вода вже починає надходити в носові танки і житлові приміщення.

Серед загиблих на "Кольській" була українка
О шостій ранку капітан "Кольської" зв'язується з рятувальниками на Сахаліні, просить вертоліт для евакуації людей. З аналогічною вимогою звертається до АМНГР відповідальний за буксирування Михайло Терсін. Між тим з АМНГР приходить перший виразний наказ: опустити у воду опорні колони, щоб підвищити стійкість платформи та почати підготовку палуби до евакуації.

"Але зробити це вже неможливо, гальма примерзли. У криголама "Магадан" не усунені проблеми з буксирним тросом. У буксира НГ-55 теж проблема з буксирним тросом", - зазначає у щоденнику Жеков.

Шторм посилюється і продовжує ламати судна. О 8.40 ранку хвилі розбивають і змивають з лівого борту "Кольської" шлюпки. О 9.10 "Кольська" подає сигнал SOS, екіпаж готується до евакуації, одягається в гідрокостюми і збирається в їдальні.

"10.26. НГ-55 повідомляє, що частина фальшборту звалилася за борт, є проблема з головною машиною. На "Кольській е/живлення немає. Аварійний дизель-генератор не працює. Готується список людей на залишення судна", - пише Жеков.

Останній запис у його щоденнику виглядає обнадійливо:

"11.50. Повідомили, що гелікоптер прийде до 15.30. Будуть три групи по 12 осіб. Перша - на "Магадан", дві - на НГ-55", - написав він.

Через годину "Кольська" затонула. З 67 членів екіпажу, які були на борту, вдалося врятувати тільки 14 людей. Серед загиблих була громадянка України. платформа

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2653
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація