Трагедія "Норд-Ост"

Значно менше чують від своєї влади громадяни Росії про трагедію на Дубровці, яка сталася 23-го жовтня 5-ть років тому.

Значно менше чують від своєї влади громадяни Росії про трагедію на Дубровці.23-го жовтня 5-ть років тому озброєні чеченські бойовики увірвалися до будинку культури, де йшов мюзикл „Норд-Ост” і захопили в заручники більше 900-т людей – переважно глядачів.

128-м з них загинули за три дні, коли російський спецназ нейтралізував бойовиків з допомогою газу. Саме цей газ, як твердять родичі загиблих, і призвів до смерті їхніх рідних.

Генпрокуратура Росії порушила кримінальну справу лише за фактом захоплення заручників. З приводу загибелі людей при штурмі справи немає. Їхні родичі не здаються, і готують вже другий позов до Страсбурзького суду з прав людини, щоб домогтися справедливого розслідування. І щороку в день штурму знову приходять на Дубровку.

Палац культури „Московський підшипник” - саме така офіційна назва цього будинку у Москві на вулиці Мєльнікова. Утім, вже 5 років люди називають його просто центр на Дубровці або „Норд-Ост”. Як й споруда, один з найдорожчих мюзиклів асоціюється з трагедії 5-річної давності.

Вхід для журналістів у будинок нині закритий. Нова адміністрація культурного центру намагається позбутися злої слави. Втім, меморіальна дошка з прізвищами загиблих, пам`ятник на площі і, головне, люди не дають забути ту трагедію.

У списку іноземних заручників найбільше виявилось громадян України - майже 30 прізвищ. Точну кількість встановити на той момент було важко: у більшості не було з собою документів, а дехто сподівався, що назвавшись іноземцем отримає шанс вийти живим.

Коли й як почався штурм, ніхто тоді й не зрозумів. Більшість заручників отямилися вже в лікарні. Але найстрашніше сталося після штурму. Неймовірно успішна військова операція перетворилася у - .....найпровальнішу рятувальну.

Пафос від перемоги над терористами, змінила спочатку розгубленість - що робити з сотнями непритомних людей. Потім спроба все засекретити. І нарешті жахливе усвідомлення - більше 120 людей мертві, без жодного поранення.

За офіційними даними, серед загиблих троє наших співвітчизників: Григорій Бурбан, Євген Кочат та Наталя Юфтяєва. У графі причина смерті вказано - загострення хронічних хвороб.

За ці 5 років всі колишні заручники й родичі загиблих намагалися отримати від держави компенсації. І якщо громадянам Росії ще можна на щось розраховувати, то іноземці тепер шансів не мають.

Адвокат потерпілих вважає, що за 5 років так і не було справедливого слідства, а більшість запитань залишились без відповіді. Який газ використовували спецслужби під час штурму? Чому лікарів не проіструктували, як діяти з постраждалими? Хто власне винний в такій організації рятувальної операції?

Почути відповідь більшість постраждалих вже й не сподіваються, Можливо тому, як відзначають журналісти, людей які приходить на площу щороку меншає. Єдине, що за цей час не змінюється - це 130 повітряних кульок, які після жалоби випускають в небо. Рівно стільки душ одночасно відлетіли 5 років тому.

Відео5 років теракту на Дубровці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: