Трамп анонсував, коли США оприлюднять ім'я вбивці журналіста Хашоггі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Штати готують детальну доповідь стосовно цієї справи.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що повну доповідь стосовно вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі опублікують 20 листопада.

Слова Трампа передали журналісти з прес-пулу Білого дому, які супроводжують його під час поїздки до штату Каліфорнія, де вирують пожежі.

Трамп підкреслив, що в доповіді буде зазначено те, хто вбив журналіста.

"Сталася жахлива річ - вбивство журналіста. У нас буде повний звіт протягом наступних двох днів, можливо, в понеділок або вівторок", - зазначив глава держави. 

Пізніше президент США уточнив, що мова йде швидше про вівторок.

Трамп такж підтвердив, що провів в суботу на борту свого літака телефонну розмову з директором Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Джиною Хеспел. Він додав, що інформація, яка з'явилася в п'ятницю в ЗМІ про висновки ЦРУ, була "попередньою".

"Вони (ЦРУ) ще нічого не визначили. Занадто рано", - пояснив він.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену до закладу не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи. Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їхньому консульстві.

Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік та токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

ВідеоСаудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Залиште свій коментар

Вибір редакції