Трамп готовий вислати російських дипломатів через справу з отруєнням Скрипалів – NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЦРУ переконало президента США жорстоко відреагувати на події в Солсбері.

Директор Центрального розвідувального управління Джина Хаспел вмовила президента США Дональда Трампа відреагувати на замах на колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочку та вислати з Штатів 60 російських дипломатів.

Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, що спочатку президент США скептично розглядав прохання Великої Британії вислати російських дипломатів. Він вважав отруєння в Солсбері частиною "шпигунських ігор", які в рамках світової практики.

Однак під час дискусії, Джина Хаспел озвучила Трампу можливі варіанти відповідних дій, а потім зазначила, що "сильним варіантом" є висилка 60 дипломатів. Крім того, Хаспел на нараді в Білому домі, яка відбулася в березні, показала надані урядом Британії фотографії дітей, госпіталізованих з підозрою на отруєння Новачком.

Нагадаємо, 5 березня 2018 року стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька потрапили в лікарню після  отруєння невідомою речовиною.

Пізніше з'ясувалося, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною "Новачок". Велика Британія звинуватила у отруєнні Росію. Восени правоохоронні органи країни оприлюднили фото та імена підозрюваних - ними виявились росіяни "Олександр Петров" і "Руслан Боширов".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що вони - співробітники російських спецслужб Чепіга та Мишкін. У лютому 2019 стало відомим ім'я третього підозрюваного у отруєнні. 

З чого усе розпочалося, як саме розвивалися події, та як на отруєння Скрипалів відреагувала світова спільнота - дивіться в інтерактивній хроніці.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції