Трамп готовий їхати до Пекіна. Китай та США підписали першу фазу торгової угоди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наступним кроком має стати підписання другої фази угоди.

США та Китай підписали першу фазу торгової угоди. Американський президент Дональд Трамп заявив в середу про готовність найближчим часом відвідати Китай.

Про це повідомляє канал Білого дому в YouTube.

Церемонія підписання відбулася 15 січня в Білому домі у Вашингтоні, в ній взяв участь американский лідер та віцепрем'єр Китаю Лю Хе. За словами Трампа, перша фаза угоди містить, зокрема, обмеження на зниження обмінного курсу юаня. Водночас президент США заявив, що угода не включає скасування мит на товари з Китаю. Америка готова скасувати мита у другій частині операції. 

Трамп готовий відвідати Китай, щоб "відповісти взаємністю" на підписання американо-китайської угоди про першу фазу торгового договору щодо врегулювання двосторонніх суперечок.

"Я хочу подякувати Сі Цзіньпіну за його співпрацю і партнерство протягом усього цього дуже складного процесу. Наші переговори були складними, чесними і поважними. Вони привели нас до цього дійсно неймовірного прориву, який багато хто вважав неможливим", — сказав голова Білого дому.

Голова Білого дому додав, що Китай в 2020−2021 роках збільшить імпорт з США на $200 млрд, в тому числі сільськогосподарської продукції - на суму $50 млрд, промислових товарів — $75 млрд, енергоносіїв — $50 млрд, послуг (включаючи фінансові) — $40−50 млрд.

Трамп підкреслив, що угода передбачає серйозні обмеження для девальвації валюти.

Торговельна суперечка між США і Китаєм триває від 2018 року. Дві держави - найбільші економіки світу - неодноразово накладали одна на одну штрафні мита на десятки мільярдів доларів. Президент США Дональд Трамп звинувачує Китай в порушенні правил чесної конкуренції, від чого, на його думку, зазнають збитків американські підприємства, а також в крадіжці інтелектуальної власності.

Відео Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Підвищення податку до 25% уже почало діяти на майже 6 тисяч категорій китайських товарів. Та Трамп хоче запровадити мито і на решту китайської продукції, вартістю 200 мільярдів доларів. Торгову американсько-китайську війну Трамп розпочав торік, бо, зокрема, вважає Китай викрадачем американської інтелектуальної власності.  

Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Залиште свій коментар

Вибір редакції