Введення режиму НС дозволить Дональду Трампу збільшити асигнування на будівництво загородження на кордоні з Мексикою.
Президент США Дональд Трамп має намір у п'ятницю підписати бюджет, що стосується фінансування держустанов, і оголосити про введення надзвичайного стану (НС) у країні, повідомила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.
Про це пише Інтерфакс.
"Президент підпише бюджет про фінансування уряду, а також, як він заявляв раніше, прийме інші заходи у сфері виконавчої влади, включаючи оголошення про введення надзвичайного стану в країні для припинення кризи в галузі національної безпеки і гуманітарної кризи на кордоні", - сказала Сара Сандерс.
Введення режиму НС дозволить Дональду Трампу збільшити асигнування на будівництво загородження на кордоні з Мексикою, оскільки в проекті бюджету, який розглядається в конгресі, на ці цілі виділено лише $1,375 млрд замість запитаних президентом $5,7 млрд.
Проти НС рішуче виступили демократи. Так, лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер заявив, що "введення режиму НС в загальнонаціональному масштабі - беззаконня".
Спікер палати представників американського конгресу Ненсі Пелосі пригрозила подати в суд позов проти рішення Трампа.
У четвер сенат ухвалив бюджет, який забезпечує фінансування державних структур до кона фінансового року, таке ж рішення очікується від палати представників.
Нагадаємо, що в Білому домі не виключають чергового "шатдауна" після 15 лютого.
Додамо, уряд США припинив роботу 22 грудня 2018 року, після того, як глава Білого дому Дональд Трамп не зміг домовитися з Конгресом про бюджет на 2019 рік. У нього, на думку американського лідера, повинні були бути включені витрати у розмірі 5,7 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.
Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Мэттиса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.
Нарешті, 25 січня Сенат і Палата представників ухвалила законопроект про припинення "шатдауну" до 15 лютого 2019 року і передали його американському президентові Дональду Трампу, який одразуж його підписав. Зазначимо, що документ не передбачає виділення додаткових коштів на будівництво стіни, спорудження якої лобіював голова США, на американському кордоні з Мексикою.