Трамп наказав відкрити Стратегічний резерв нафти через напад на заводи у Саудівській Аравії

Дата публікації
Перегляди
2529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трамп наказав відкрити Стратегічний резерв нафти через напад на заводи у Саудівській Аравії

Фото: Associated Press

У США готуються до можливого стрибка цін на нафту.

Президент США Дональд Трамп розпорядився відкрити випуск нафти із Стратегічного резерву через напад на нафтопереробні заводи у Саудівській Аравії, який може призвести до того, що ціни на сировину різко підуть вгору.

"Через напад на Саудівську Аравію, який може вплинути на ціни на нафту, я дозволив випуск нафти із Стратегічного резерву нафти, якщо потрібно, у визначеній кількості, достатній для того, щоб тримати ринки добре забезпеченими", – написав Трамп у Twitter.

Він також зазначив, що повідомив відповідним установам, щоб вони прискорили затвердження нафтопроводів, які зараз перебувають у процесі отримання дозволу у Техасі та інших штатах.

Стратегічний запас нафти - це аварійне зберігання палива нафти, що підтримується під землею в Луїзіані та Техасі Міністерством енергетики США. Це найбільший екстрений запас у світі, який вміщує до 727 мільйонів барелів.

Нагадаємо, у Саудівській Аравії сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об'єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронов.

Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco - державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody's Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі - чистий прибуток Saudi Aramco склала $ 111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узятих.

Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

У Техасі горів нафтопереробний завод: постраждали щонайменше 60 людей

У Техасі горів нафтопереробний завод: постраждали щонайменше 60 людей

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
2529
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація