Перейти до змісту
Трамп наклав вето на резолюцію про заборону підтримки Саудівської Аравії у єменській війні

Трамп наклав вето на резолюцію про заборону підтримки Саудівської Аравії у єменській війні

Президент США назвав документ таким, що обмежує його конституційну владу.

Президент США Дональд Трамп наклав вето на резолюцію Конгресу, якою американські законодавці намагалися скасувати підтримку Саудівської Аравії у війні в Ємені через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це повідомляє CNN.

"Ця резолюція є непотрібною, небезпечною спробою послабити мою конституційну владу, ставлячи під загрозу життя американських громадян і відважних службовців, як сьогодні, так і в майбутньому", - заявив Трамп.

Президент США додав, що ця резолюція є "непотрібною" частково і тому, що в Ємені немає військовослужбовців США, які "командують, беруть участь або супроводжують військові сили коаліції, очолюваної Саудівською Аравією проти повстанців-хуситів у воєнних діях у Ємені."

Рішення Трампа накласти вето на резолюцію було очікуваним, оскільки документ розглядався як заперечення його близькосхідної політики.

Зазначимо, що це другий випадок за часи президентства Дональда Трамп, коли він застосував право вето.

Нагадаємо, збройне протистояння в Ємені загострилося з весни 2015 року, коли в конфлікт втрутилася коаліція арабських держав на чолі з Саудівською Аравією. Відтоді війська коаліції регулярно завдають ударів з повітря по позиціях повстанців-хуситів. Нерідко жертвами цих ударів стають мирні жителі, в тому числі й діти, адже авіаудари часто влучають в лікарні, мечеті, житлові квартали, базари та похоронні чи весільні процесії.

Загалом у громадянській війні в країні загинули щонайменше 10 тисяч людей. ООН називає ситуацію, що склалася в Ємені, однією з найгірших гуманітарних криз у світі. Загалом 22 мільйони людей - три чверті населення - потребують гуманітарної допомоги. Близько 14 мільйонів жителів Ємену постійно недоїдають. Майже три мільйони жінок та дітей страждають від наслідків хронічного недоїдання. За три роки війни у Ємені від гострого недоїдання померли близько 85 тисяч дітей, крім цього країна пережила страшну епідемію холери.

Відео У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

Допомога передбачалася для 22 мільйонів єменців. В організації усе ж сподіваються, бодай щось таки уціліло й деякі вантажі ще вдасться урятувати. Утім, з огляду на масштаби займання, така ймовірність дуже низька. У Ємені вже чотири роки вирує війна, через що в країні виникла одна з найтяжчих у світі гуманітарних криз.

У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин