Трамп найближчим часом може оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном - ЗМІ

Трамп найближчим часом може оголосити про вихід з ядерної угоди з Іраном - ЗМІ

Фото: Reuters

Росія виступила із критичною заявою щодо ймовірного виходу США з угоди.

Вже найближчим часом президент США Дональд Трамп може оголосити про вихід з ядерної угоди між Іраном та низкою інших країн.

Про це повідомили джерела агентства Reuters.

За даними одного з Європейських чиновників, наближеного до ситуації навколо Ірану, Трамп оголосить про вихід, однак невідомо, коли саме це трапиться. Анонсувати таке рішення він може вже у вівторок. 

Інші представники угоди - Франція, Німеччина та Велика Британія - після розмови держсекретаря США Майка Помпео з представниками ЄС почали готуватися до жорсткого виходу Штатів із домовленостей. 

Відомо, що у вівторок, 8 травня, Трамп планував обговорити ситуацію з президентом Франції Еммануелем Макроном. 

Росія, своєю чергою, закликала не здійснювати подібних кроків. Заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков в інтерв'ю виданню "РБК" заявив, що адміністрація президента США начебто під вигаданим приводом хоче "закреслити" усе, чого досягнуто за допомогою угоди. 

"Немає ніяких підстав вважати, що Іран перебуває на шляху до створення вибухового пристрою. СВПД (Спільний всеосяжний план дій. - ред.) поставив нездоланні заслони для створення компонентів, необхідних для організації випробувального ядерного вибуху", - сказав Рябков.

За його словами, Іран добровільно відмовився від ядерної програми, аби розвиватися економічно та технологічно, співпрацюючи з іншими країнами.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп пообіцяв оголосити своє рішення щодо ядерної угоди з Іраном у вівторок, 8 травня. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація