Трамп не пристав на пропозицію Білого дому публікувати заяву про Маккейна-героя - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Трамп підкреслив, що краще написати твіт зі словами співчуття для родини покійного.

Президент США Дональд Трамп не пристав на пропозицію речника Білого дому Сари Сандерс і керівника апарату Джона Келлі опублікувати офіційну заяву щодо смерті Джона Маккейна, в якій вони хотіли охарактеризувати сенатора як героя.

Про це інформує The Washington Post.

Заяву, у якій хотіли нагадати про військове минуле Маккейна і охарактеризувати його як героя, підготували до того, як сенатор помер у суботу, а Сандерс та інші помічники у Білому домі редагували її протягом тижня.

ВідеоСвітова втрата: від ракової пухлини помер американський сенатор Джон Маккейн

Джона Маккейна шість разів обирали сенатором. Він служив у В'єтнамі, був полоні 5,5 років, очолював оборонний комітет США, двічі балотувався в президенти. Він був в Україні в найважчі для нас дні, ще в грудні 2013-го. Говорив тоді, що Україна зробить Європу кращою, так само, як і Європа - зробить кращою Україну.

Світова втрата: від ракової пухлини помер американський сенатор Джон Маккейн

Коли вона була готова, Трамп наголосив, що він вважає за краще написати твіт зі словами співчуття для родини покійного, тому заяву не опублікували.

Фотогалерея Вшанування пам'яті сенатора Маккейна в США (23 фото)

"Мої найглибші співчуття і повага сім’ї сенатора Джона Маккейна. Наші серця і молитви з вами!", - написав президент США у Twitter.

Нині Садерс відмовилась коментувати ситуацію. Водночас Марк Коралло, колишній представник юридичної команди Трампа та республіканський стратег, розкритикував реакцію Трампа на смерть Маккейна.

"Це жахливо. Від президента варто було б очікувати більшого, особливо, якщо йдеться про вшанування справжнього американського героя", - підкреслив він.

Зазвичай адміністрація Білого дому завжди публікує офіційні некрологи у разі смерті видатних американців.

Нагадаємо, американський сенатор-республіканець Джон Маккейн помер у суботу, 25 серпня, у віці 81 року.  "З сенатором, коли він пішов, була його дружина Сінді та їхня родина. Він до самої смерті вірно служив Сполученим Штатам Америки протягом шістдесяти років", - йдеться в короткій заяві офісу Маккейна. 

Напередодні Джон Маккейн вирішив припинити лікування від онкологічної хвороби, котру виявили в нього торік. Близькі Маккейна пояснили, що хвороба ще рік тому розвивалася агресивно, а прогнози лікарів були невтішними. Однак сенатор перевершив очікування медиків і протримався рік. "Проте прогрес захворювання і невблаганний вік виносить свій вердикт. З притаманною силою волі він зараз вирішив припинити медичне лікування", - розповіли рідні Маккейна.

Вони подякували всім, хто допомагав сенатору боротися з хворобою та молився за нього. Дружина сенатора залишила у Twitter зворушливе зізнання: "Я люблю свого чоловіка всім своїм серцем".

Маккейн був кандидатом у президенти від республіканців у 2008 році. Він відвідував Київ у дні Революції Гідності та висловлював велику симпатію до України та українського народу. Протягом багатьох років сенатор залишався ключовим голосом в Республіканській партії та одним із найвідоміших американських політиків у світі.

Вибір редакції