Трамп обізвав "невдахами" та "наркоманами" високопосадовців, які хотіли провести йому "лікнеп" – нова книжка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чиновники були стурбовані тим, що Трамп не знає ключові факти з географії, історії і військової стратегії.

Президент США Дональд Трамп накинувся з образами на вищих посадовців країни під час зустрічі у липні 2017 року у Пентагоні, де йому намагалися розповісти деякі основні факти про роль США на міжнародній арені.

Про цей випадок йдеться у новій книзі про Білий дім "A Very Stable Genius", яку написали журналісти The Washington Post Філіп Ракер і Керол Леонніг.

Стверджується, що зустріч скликали високопосадовці сфери національної безпеки, зокрема тодішній держсекретар Рекс Тіллерсон, директором Національної економічної ради Гері Кон і міністр оборони Джим Меттіс – відтоді всі вони залишили адміністрацію.

Троє чоловіків, як повідомляється, були стурбовані тим, що Трамп не знає ключові факти з географії, історії і військової стратегії, і хотіли ввести його в курс.

"Меттіс, Кон і Тіллерсон і їхні помічники вирішили використовувати карти, графіки та діаграми для навчання президента, вважаючи, що вони допоможуть йому не нудьгувати", - написали Ракер і Леонніг. "Меттіс відкрив слайд-шоу з акцентом на безліч знаків долара", - розповідається в книжці.

Втім, як пишуть автори, Трамп ставав лише більш розгніваним, вимагаючи знати, чому США не домагалися оплати від союзників в Європі і Південній Кореї за розміщення там військових сил, і лаючи вище керівництво за невдачі Америки в Афганістані.

"Ви всі програли", - сказав Трамп. "Ви більше не знаєте, як перемогти". Згідно зі звітом, Трамп почав дивовижну особисту атаку на чиновників.

"Я б не пішов на війну з вами, люди", як повідомляється, сказав Трамп чиновникам. Звертаючись до присутніх, він гаркнув: "Ви купка наркоманів і немовлят", наполягають журналісти.

Описуючи приголомшену тишу в кімнаті після слів президента, в книжці пишуть так: "Так багато людей в цій кімнаті пішли на війну і ризикували своїми життями заради своєї країни, а тепер їх лаяв президент, який цього не зробив".

Згідно уривку, єдиним чиновником, який дорікнув Трампові, був Тіллерсон, який перервав президента, коли він почав говорити, що США повинні почати заробляти гроші на розміщенні іноземних військ.

"Чоловіки і жінки, які надягають форму, не роблять цього, щоб стати "солдатами удачі", - сказав Тіллерсон. "Не тому вони надягають форму, їдуть та вмирають ... Вони роблять це, щоб захистити нашу свободу".

Про цю ж зустрічі раніше повідомляв репортер Боб Вудворд у "Страху", своїй книжці 2018 року про Білий Дім. Але подробиці, описані Ракером і Леоннігом, ніколи не повідомлялися раніше.

За словами Вудворда, після зустрічі Тіллерсон назвав Трампа "ненормальним". Трамп звільнив Тіллерсона в травні 2018 року.

Нагадаємо, 2018 року у США було видано щонайменше шість книжок про президента Дональда Трампа. У кожній з них автори розповідають як про різні деталі з особистого та сексуального життя Трампа, так і про його відверті "дивакувацтва" на посаді президента. ТСН.ua зібрав основні факти з усіх книжок - від інтимної зачіски "Йетті" президента до "навіженості". Найнашуміліша з них - "Вогонь і лють". Їй ми присвятили окремий спецпроєкт.

Відео Імпічмент Трампа: Сенат США розпочав фінальну процедуру розгляду UkraineGate

100 сенаторів склали присягу, що будуть справедливо судити дії нинішнього президента США. А саме - чи зловживав Трамп своєю владою вимагаючи від України інформацію про свого політичного конкурента. Торік улітку Трамп нібито для цього навіть заморозив пакет військової допомоги. Якщо  дві третіх Сенату проголосують "За", то Трамп стане першим в історії США очільником, якого усунули від влади. Остаточне рішення стане відомо 21 січня.  

Імпічмент Трампа: Сенат США розпочав фінальну процедуру розгляду UkraineGate

Залиште свій коментар

Вибір редакції