Трамп підписав директиву про створення космічних сил ЗС США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Потенційні супротивники нині нарощують свій космічний потенціал, - зауважив глава Білого дому.

Президент США Дональд Трамп підписав директиву про початок процесу створення нового роду військ збройних сил у складі ВПС США - космічних сил.

Про це повідомив Білий дім.

"Хоча космічні системи Сполучених Штатів історично зберігали технологічну перевагу перед нашими потенційними противниками, ці потенційні супротивники нині нарощують свій космічний потенціал", - йдеться в директиві, текст якого оприлюднив Білий дім.

У документі йдеться: "США адаптували свої організації, політику, доктрину та потенціал у галузі національної безпеки для стримування агресії і захисту наших інтересів".

У ньому повідомляється, що з цією метою Пентагон вживає заходів з мобілізації своїх космічних ресурсів "для стримування і протидії загрозам в космосі і розробляє законодавчу пропозицію про створення космічних сил США в якості шостого підрозділу збройних сил у складі військово-повітряних сил".

Космічні сили будуть нести відповідальність за цілий ряд космічних військових можливостей США, включаючи супутникові системи, що забезпечують глобальну систему позиціонування (GPS), а також датчики відстеження ракетних пусків для "бойового забезпечення оперативних і стійких наступальних і оборонних космічних операцій".

На церемонії підписання директиви в Овальному кабінеті Білого дому Трамп зазначив, що створення космічних сил є пріоритетом у галузі національної безпеки.

Нагадаємо, в грудні 2017 року президент США Дональд Трамп підписав "директиву номер один" про космічної політики країни, згідно з якою Сполучені Штати будуть відсилати астронавтів на Місяць, у тому числі з метою підготовки наступних тривалих польотів у космос.

ВідеоТрамп планує створити військово-космічні сили

Віце-президент США Майк Пенс оголосив про плани вже до 2020 року створити новий рід військ – військово-космічні сили. Таке завдання Пентагону президент Трамп дав у середині червня. Ідею підтримав і міністр оборони. За словами віце-президента, супротивники Америки – такі як Росія і Китай – давно перетворили мирний космос на поле бою, тому США вимушені реагувати відповідно. 

Трамп планує створити військово-космічні сили

Залиште свій коментар

Вибір редакції