Перейти до змісту
Трамп підписав указ: коли та чому в США почне діяти заборона на TikTok

Держслужбовцям вже заборонили користуватися застосунком.

Американський президент Дональд Трамп у четвер, 6 серпня, підписав указ щодо заборони будь-яких операцій між американськими компаніями та китайською ByteDance, яка є власником TikTok.

Про це повідомляє The Hill.

Повне припинення усіх операцій повинно відбутися через 45 днів, 20 вересня. Будь-якій компанії в США, яка порушить порядок, загрожуватимуть санкції.

У розпорядженні виконавчої влади зазначається, що "поширення в США мобільних додатків, розроблених та належних компаніям КНР, продовжує загрожувати національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США. У цей час необхідно вжити заходів для подолання загрози, зокрема, від одного мобільного додатку - TikTok".

У виданні зазначають, що документ, по суті, змушує ByteDance відмовитися від TikTok або зіткнутися із забороною на роботу в США.

Раніше очільник Штатів заявляв, що схвалює придбання соцмедійного застосунку TikTok корпорацією Microsoft чи будь-якою іншою американською компанією, однак, через 45 днів підписання угоди буде неможливим.

А тим часом Сенат Конгресу США одноголосно підтримав законопроєкт, що забороняє держслужбовцям використовувати соцмедійний застосунок TikTok на держпристроях.

"Для мене немислимо, що ми повинні надалі дозволяти федеральним працівникам, тим працівникам, яким доручені урядові дані, отримувати доступ до цього застосунку на своїх робочих телефонах та комп’ютерах", - заявив співавтор законопроєкту сенатор Джош Хоулі.

Нагадаємо, що Трамп рішуче налаштований заборонити громадянам США користуватися TikTok, а в адміністрації президента вважають, що ByteDance та інші китайські технологічні компанії становлять загрозу національній безпеці країни.

Вашингтон підштовхує своїх союзників до подібних жорстких дій щодо китайських фірм, зокрема, стосовно компанії Huawei.

Водночас у ByteDance наполягають, що не надають даних користувачів офіційному Пекіну.

TikTok є популярним соцмедійним додатком серед молоді. Спочатку він набув широкої популярності в країнах Азії, а зараз - і в інших частинах світу. Його користувачі можуть створювати короткі відео з ефектами та музикою.

Раніше Державний секретар США Майк Помпео заявив, що радить користуватися TikTok лише тим, хто "хоче, аби особиста інформація опинилася в руках Комуністичної партії Китаю". 

Відео Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин