Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп позбавився від контролера, який дуже багато знає про президента США - Der Spiegel

Звільнивши главу ФБР, Трамп хоче захистити себе і своє оточення.

Президент США Дональд Трамп звільнив людину, яка вела розслідування його зв'язків з Росією.

Це втручання у триваюче розслідування ФБР представляє загрозу довіри до американської правової держави.

Про це пише Вейт Медик у статті "Переворот зверху", опублікованій на сайті видання Der Spiegel.

"За час президентства Дональда Трампа було багато моментів, коли реальність здавалася вигадкою сценариста. Вигнання Джеймса Комі – один з них. У вівторок, глава ФБР дізнався по телебаченню, що позбувся своєї роботи. Потім президент відправив свого улюбленого охоронця в штаб-квартиру ФБР, щоб передати повідомлення про звільнення. Але політичні обставини покажуть, які наслідки будуть у рішення Трампа", - йдеться в статті.

Тому що Дональд Трамп звільнив не якогось директора ФБР. Він звільнив Джеймса Комі, людину, яка протягом кількох місяців розслідує можливість того, що під час виборчої кампанії оточення президента об'єдналося з Кремлем проти Гілларі Клінтон. Тобто, він позбавляється від контролера, який не тільки дуже багато знає про Трампа, але і як ніхто інший може бути небезпечний для його президентства. І ніби це недостатньо підозріло, Трамп додатково розпорядився, щоб лист про звільнення Комі написав міністр юстиції Джеф Сешнс, який, ймовірно, також має свої таємниці у справах з Росією.

Є теорія про те, що президент хоче захистити себе і своє оточення і призначити у ФБР людину, яка якомого швидше відкладе розслідування щодо зв'язків з Росією. Це наївно, тому що у ФБР є багато людей, які тепер зроблять все, щоб розкрити можливі зв'язки Трампа з Москвою.

"Переворот Трампа – це швидше ознака того, наскільки серйозна склалася для нього ситуація. Справу про зв'язки з Росією не тільки не зникла, але і перетворилася в досить неприємну проблему. Екс-міністр юстиції Саллі Єйтс знову зосередила увагу на питанні про те, чому президент так довго утримував на посаді свого першого радника з національної безпеки Майка Флінна, незважаючи на попередження про те, що він надав неправдиві відомості про переговори з послом Росії. Крім того, стало відомо, що ФБР в даний час також веде розслідування відносно оточення Флінна. Тепер, можна зробити висновок, що це вплинуло на рішення Трампа", - пише видання.

Треба бути гранично обережним з історичними порівняннями, але нині важко не думати про Річарда Ніксона. Ніксон – тоді під сильним тиском – в жовтні 1973 року звільнив Арчібальда Коксу, слідчого в особливо важливих справах в Уотергейтському скандалі, в який так глибоко був залучений сам президент. Звільнення стало початком кінця Ніксона. Трамп сподівається, що, незважаючи на своє рішення, він залишиться. І це стане великим випробуванням для Сполучених Штатів.

Трамп і його риторика вже давно стали тягарем для незалежності установ. Якщо республіканська більшість затвердить наступника Комі, який буде відданий президенту, то під сумнівом опиниться не тільки ця незалежність, але, можливо, і впевненість у верховенстві закону в Сполучених Штатах. Але якщо знайдеться той, кого схвалять і республіканці, і демократи, і хто виявиться поза всяким сумнівом, то поставлена Трампом під загрозу система "стримувань і противаг" відновиться. Але для цього необхідно призначити слідчого з особливо важливих справ, який не залежав би від жодної з партій, і який би прояснив справу про зв'язки з Росією в найдрібніших деталях. Слід знайти такого.

А сам сьогодні Трамп зустрівся з міністром закордонних справ Російської Федерації, що знову повертає до реальності і сценаристам.

Відео Трамп пояснив, чому звільнив з посади главу ФБР Джеймса Комі

Залиште свій коментар

Вибір редакції