Трамп просить Макрона не втручатися в політику США щодо Ірану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американському лідеру не подобаються деякі ініціативи французького колеги.

Сполучені Штати Америки не потребують посередників і помічників для діалогу з Іраном. На цьому наголосив у своєму твітері президент США Дональд Трамп.

Його слова стали реакцією на ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона щодо допомоги в налагодженні стосунків між Тегераном і Вашингтоном. За даними деяких ЗМІ, французький лідер мав 2-годинну телефонну розмову з іранським колегом Хасаном Рухані, під час якої навіть пропонував організувати зустріч Рухані з Трампом. Однак офіційні джерела в Парижі ці повідомлення заперечують.

"Я знаю, що у Еммануеля добрі наміри, як і у всіх інших, але ніхто не може відповідати за Сполучені Штати, крім Сполучених Штатів. Ніхто не має права представляти нас будь-яким чином", - зауважив Трамп. Він також додав, що "Іран стикається з серйозною фінансовою проблемою. Вони відчайдушно хочуть провести переговори з США, але їм надсилають змішані сигнали від всіх тих, хто претендує на те, щоб представляти нас, включно з президентом Франції".

Нагадаємо, 8 травня Іран надіслав листа підписантам ядерної угоди і повідомив, що призупиняє виконання частини власних зобов’язань, що стосуються обмеження продажу тяжкої води та збагаченого урану. У відповідь на це США знову розширили санкціїпроти ісламської країни.

У листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної 2015 року разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

Відео Нафтовий конфлікт: неподалік Перської затоки Іран затримав британський танкер

Військові арештували судно і звинуватили в порушенні міжнародного морського права. Світова спільнота відреагувала миттєво. У Лондоні усі звинувачення вважають безпідставними і закликають негайно звільнити танкер разом з екіпажем, аби не роздмухувати конфлікт. Засудили захоплення судна також у Сполучених Штатах, Німеччині та Франції.  

Нафтовий конфлікт: неподалік Перської затоки Іран затримав британський танкер

Залиште свій коментар

Вибір редакції