Трамп розкритикував Макрона за слова про "смерть мозку НАТО". В Парижі відреагували

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американський президент назвав заяву французького лідера – зневажливою.

Президент США Дональд Трамп жорстко відреагував на критику у бік НАТО від свого французького колеги Емануеля Макрона. Трамп вважає слова про "смерть мозку" НАТО образливими.

Про це 3 грудня пише BBC.

Трамп заявив, що Макрон "зневажливо ставиться" до інших членів Альянсу і  "Франції потрібен захист НАТО більше ніж кому-небудь".

"Я дивлюся на нього (прим.Макрона) і переконаний, що їм потрібен захист більше, ніж кому-нубудь, і при цьому він віддаляється від НАТО. Я трохи здивований цьому", – сказав американський президент.

Американський президент додав, що ситуація у відносинах з Євросоюзом стане дуже складною, якщо ЄС не "візьметься за розум" в питаннях торгівлі і НАТО.

Своєю чергою, в Парижі вже відреагували на заяви Трампа. За словами журналіста Майкла Боцюрківа, в офісі Макрона відмовилися коментувати закиди президента США, однак міністр фінансів Франції Бруно Ле Мейр в Парижі "розраховує на солідарніст країн ЄС та не вважає вимоги Франції дискримінаційними".

Нагадаємо, Еммануель Макрон закликав до реформування НАТО, оскільки організація страждає на "смерть мозку". Президент нарікає, що США демонструють ознаки "повернення спиною до нас". Про це, мовляв, свідчить раптове рішення президента Дональда Трампа вивести війська з північно-східної Сирії без консультацій із союзниками. Цей крок став неочікуваним для провідних європейських держав НАТО - Франції, Великої Британії та Німеччини - і проклав шлях для Туреччини, іншого члена НАТО, розпочати транскордонну військову операцію, спрямовану проти сил сирійських курдів. Водночас Макрон заперечив нездатність НАТО реагувати на наступ Туреччини і заявив, що настав час Європі перестати діяти як молодший союзник США, коли справа стосується Близького Сходу. 

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що його країна не зацікавлена в ізоляції Росії. Він казав, що Франція має переглянути відносини з Росією. На його думку, це один із пріоритетів зовнішньої політики країни. Він також вважає, що нові санкції проти Росії "не в наших інтересах".

Відео Макрон та Путін обговорили підготовку до проведення зустрічі у "нормандському форматі"

Президенти Франції і Росії напередодні ввечері мали телефону розмову. Говорили передусім про ситуацію в Сирії. На сайті Єлисейського палацу про розмову про Україну лише одне речення, в кінці прес-релізу. Кремлівські ЗМІ наголошують, що дзвінок відбувся за ініціативи французької сторони.  

Макрон та Путін обговорили підготовку до проведення зустрічі у "нормандському форматі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції