Трамп розморозив військову допомогу Україні вже після того, як дізнався про скаргу інформатора на нього – NYT

Трамп розморозив військову допомогу Україні вже після того, як дізнався про скаргу інформатора на нього – NYT

Фото: Associated Press

Рішення про заморожування він ухвалив у день розмови із Зеленським.

Президент США Дональд Трамп знав про скаргу інформатора на його розмову із президентом України Володимиром Зеленським, коли ухвалював рішення про розморожування української військової допомоги.

Про це пише The New York Times, посилаючись на власні джерела.

Наприкінці серпня адвокати Білого дому розповіли Трампу, що на нього була написана скарга, і наразі вони намагаються з’ясувати, чи повинні передавати її до Конгресу.

За даними ЗМІ, Трамп знав і про зміст скарги, у якій його звинувачували у затримці військової допомоги як способу тиску на Україну. А тому це могло стати причиною розморожування надання допомоги.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація