Трамп відправив у Конгрес лист про надзвичайний стан в США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він прийняв рішення про введення НС через те, що Конгрес не погодився виділити на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Президент США Дональд Трамп відправив в обидві палатах Конгресу лист, в якому повідомив про введення в країні режиму надзвичайного стану.

Про це повідомило агентство Asssocated Press.

Лист адресовано спікеру палати представників конгресу Ненсі Пелосі і голові сенату - віце-президентові Майку Пенс.

"Я повідомляю, що згідно зі своїми повноваженнями оголосив загальнонаціональний надзвичайний стан для забезпечення безпеки кордонів і боротьби з гуманітарною кризою, що загрожує США", - йдеться в листі.

Раніше в п'ятницю Трамп повідомив, що вирішив підписати документ про режим НС, який дозволить йому виділити $8 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Трамп прийняв рішення про введення НС через те, що Конгрес не погодився виділити на будівництво стіни на кордоні з Мексикою запитані їм $5,7 млрд. схвалений Конгресом законопроект на загородження відводить $ 1,375 млрд.

Демократи в Конгресі можуть подавати позови проти ініціативи Трампа, а також проводити голосування, щоб заблокувати перекази коштів на будівництво стіни. Зокрема, Пелосі заявляла, що вона може подати до суду через рішення Трампа ввести режим НС.

ВідеоТрамп оголосив у США надзвичайний стан

Напередодні обидві палати Конгресу ухвалили бюджет, де немає жодного центу на омріяну президентом стіну на кордоні з Мексикою. Тому Трамп збирається профінансувати свою головну передвиборну обіцянку сам, виділивши на цю споруду 8 мільярдів доларів з непризначених для цього фондів. Однак навіть низка республіканців обурена таким ставленням до основного закону Сполучених Штатів: ще ніхто з президентів не запроваджував надзвичайний стан за настільки надуманим приводом. 

Трамп оголосив у США надзвичайний стан

Додамо, уряд США припинив роботу 22 грудня 2018 року, після того, як глава Білого дому Дональд Трамп не зміг домовитися з Конгресом про бюджет на 2019 рік. У нього, на думку американського лідера, повинні були бути включені витрати у розмірі 5,7 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Мэттиса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Нарешті, 25 січня Сенат і Палата представників прийняла законопроект про припинення "шатдауну" до 15 лютого 2019 року і передали його американському президентові Дональду Трампу, який одразуж його підписав. Зазначимо, що документ не передбачає виділення додаткових коштів на будівництво стіни, спорудження якої лобіював голова США, на американському кордоні з Мексикою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції