Трамп вирішив не підвищувати мита на китайські товари

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США заявив, що "відносини з Китаєм дуже хороші".

Президент США Дональд Трамп вирішив не підвищувати мита на китайські товари до 30%.

"Я погодився не збільшувати тарифи з 25% до 30% з 15 жовтня. Вони залишаться на рівні 25%", – написав він у Twitter.

Трамп зазначив, що у США "відносини з Китаєм дуже хороші" і що найближчим часом між країнами буде підписана торговельна угода.

"Ми закінчимо велику частину першої фази угоди, а потім перейдемо безпосередньо до другої фази. Перша фаза може бути завершена та підписана незабаром!", – додав американський президент.

Дональд Трамп також заявив, що Китай вже почав купувати американську сільськогосподарську продукцію.

"Моя угода з Китаєм полягає в тому, що вони негайно почнуть купувати дуже велику кількість нашої сільськогосподарської продукції, а не чекати, поки угода буде підписана протягом наступних 3 або 4 тижнів. ВЖЕ ПОЧАЛИ! Аналогічно, фінансові послуги та інші аспекти угод починають готуватися", – написав глава Білого дому.

Нагадаємо, Сполучені Штати мали підвищити мита на 30% на товари з Китаю на загальну суму 250 млрд доларів і це рішення адміністрації Трампа мало набути чинності 1 жовтня. Але в якості "жесту доброї волі" на честь 70-річчя створення Китайської Народної Республіки Трамп вирішив відкласти підвищення мит до 15 жовтня.

Відео Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Підвищення податку до 25% уже почало діяти на майже 6 тисяч категорій китайських товарів. Та Трамп хоче запровадити мито і на решту китайської продукції, вартістю 200 мільярдів доларів. Торгову американсько-китайську війну Трамп розпочав торік, бо, зокрема, вважає Китай викрадачем американської інтелектуальної власності.  

Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки і Китай 1 вересня почали вводити нові додаткові мита на товари одне одного. Китай запровадив 5-відсоткові мита на постачання сирої нафти, соєвих бобів та інших товарів з США загальною вартістю вище 75 млрд доларів. Зі свого боку Вашингтон запровадив мита на товари з Китаю загальною вартістю 300 млрд доларів на 15%. 

У травні 2019 року США підвищили з 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на китайські товари річним обсягом імпорту в 200 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. У відповідь Пекін вдався до аналогічних дій та підвищив мита на продукцію зі США на загальну суму річного імпорту 60 мільярдів доларів.

Крім того, міністерство торгівлі США внесло китайську телекомунікаційну компанію Huawei та пов'язані з нею фірми в чорний список за "діяльність, яка суперечить національній безпеці" країни. Після цього КНР оголосила про намір створити власний чорний список компаній та осіб, яким буде заборонено працювати з китайськими фірмами.

Попередній раунд торговельних переговорів між США та Китаєм завершився безрезультатно у травні. Однак під час зустрічі на полях саміту Великої двадцятки в Осаці у червні президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити переговори щодо торгівлі. Також Трамп пообіцяв китайському лідеру розблокувати поставки американських фірм для Huawei.

Залиште свій коментар

Вибір редакції