Трамп VS Путін: хто змусив НАТО збільшити витрати на оборону

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У 2018 році європейські члени НАТО витратять близько 60 мільярдів доларів на обладнання.

Президент США Дональд Трамп заявив про те, що завдяки йому країни-члени НАТО збільшили витрати на оборону, проте насправді причина криється у президенті РФ Володимирі Путіні.

Про це інформує Bloomberg.

Раніше генеральний секретар Організації Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг подякував Трампу за "явний вплив" на витрати на оборону союзників.

І навіть сам президент США заявляв, що його вимоги додали 41 мільярд доларів до європейських та канадським оборонних витрат.

Проте аналітики переконані, що збільшення купівлі військових літаків, кораблів і бронетехніки почався, коли Росія анексувала Крим.

"Країнам на східному кордоні НАТО не потрібен Дональд Трамп для збільшення витрат на оборону. Вони вирішили це задовго до того, як він прийшов до влади. Збільшення витрат було пов'язано з президентом, але це був Володимир Путін, а не президент США", - сказав директор Carnegie Europe в Брюсселі Томаса Валасека,

На його думку, постійні польоти російських літаків у повітряний простір НАТО, кібератаки на урядових і військових об'єктах, військові ігри на кордонах Прибалтики і звинувачення в тому, що саме Росія стоїть за невдалим переворотом у Чорногорії, змусили членів альянсу збільшити витрати на оборону.

Наприклад, Румунія заявила, що вона купить ще п'ять F-16 у Португалії, збільшивши свою ескадрилью до 12-ти. Також вона  уклала багатомільйонну угоду на придбання системи протиракетної оборони Patriot з Raython, а також планує збільшити кількість винищувачів і транспорту для берегової охорони.

Про придбання винищувачів заявили Словаччина і Болгарія. В останній планують купити бронетранспортери і військові кораблі.

"Очікується, що в цьому році європейські члени НАТО витратять близько 60 мільярдів доларів на обладнання, а 13 східних членів профінансують близько 10% з цієї суми", - заявив науковий співробітник Міжнародного центру безпеки і оборони в Таллінні Тоні Лоуренс.

Фотогалерея Показали фото з масштабних тренувань НАТО за участі українських військових (16 фото)

За його словами, нові учасники разом витратять на обладнання в цьому році ще близько 2 мільярдів доларів.

ВідеоЗбільшення видатків на оборону та перспективи України: підсумки саміту НАТО у Брюсселі

Про нечуване цього тижня почали говорити у Європі. Про смерть НАТО, альянсу, який останні 70 років захищав світ від Третьої Світової війни. І стримував амбіції тих, хто зазіхав на чуже. І заявив про це президент Сполучених Штатів: країни, що стала фактично головним гарантом і спонсором організації. За лічені години до відкриття саміту Дональд Трамп звинуватив європейців у недофінансуванні альянсу. А німців узагалі назвав заручниками Росії. А згодом навіть пригрозив виходом з НАТО.

Збільшення видатків на оборону та перспективи України: підсумки саміту НАТО у Брюсселі

Вибір редакції