Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп вважає версію Саудівської Аравії щодо вбивства Хашоггі правдивою

Трамп не хоче напружувати стосунки з королівством.

Президент США Дональд Трамп довіряє версії Саудівської Аравії про те, що журналіста Джамаля Хашоггі вбили випадково під час бійки у консульстві. 

Про це повідомляє The New York Times.

Під час візиту американського лідера до військово-повітряної бази в Аризоні його запитали, чи вважає він версію Саудівської Аравії щодо вбивства Хашоггі прийнятною, на що Трамп відповів "Так, вважаю". 

Він додав, що ще має запитання до принца Мухаммеда Аль Сауда, а смерть журналіста вважає "неприйнятною". Трамп заявив, що розгляне варіант санкцій проти Аравії, проте сподівається, що Конгрес не заблокує мільярдні продажі королівству американської зброї. 

У Конгресі як демократи, так і республіканці назвали пояснення Саудівської Аравії недостатньо правдоподібною. Для Трампа ж королівство є серйозним політичним та бізнес-партнером в регіоні. Саме на цю країну покладають надії в питанні розв'язання конфлікту між Ізраїлем та Палестиною.

Нагадаємо, 59-річний Хашоггі ще 2 жовтня вирушив зі своєю нареченою до генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену в будівлю не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. Вона пізніше сказала, що не довіряє цій інформації і не знає, де зараз перебуває журналіст. 

Відео60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Поліція Туреччини 9 годин обшукувала резиденцію саудівського консула у Стамбулі. Сам консул ще до обшуків загадково втік зі Стамбула. Проти дипломата вже розпочали розслідування. День тому обшукали саудівське консульство. Зібрані докази підтверджують - саудівського журналіста катували, а потім убили. 60-річний колумніст Джамаль Хашоґджі гостро критикував чинну владу на батьківщині. 

60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Підкреслюється, що у журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана. У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили та розчленували. Для цього до Стамбула в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи. 

Після кількох тижнів заперечень, влада у Саудівській Аравії все ж визнала, що журналіст загинув у їхньому консульстві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції