Трамп задумав купити Гренландію і вже обговорює цю ідею з радниками — WSJ

Деякі помічники Трампа підтримують ідею президента США, деякі вважають несерйозною.

Президент США Дональд Трамп подумує купити Гренландію і почав обговорювати цю ідею зі своїми радниками й адвокатами. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Як уточнюють співрозмовники газети, Трамп цікавився у своїх радників під час зустрічей, обідів і просто коротких розмов, чи можуть США купити Гренландію.

За даними WSJ, він з цікавістю вислуховував, як ті обговорюють її багаті ресурси і геополітичне значення острова. Зазначається, що він навіть попросив юрисконсульта Білого дому провести правову експертизу проєкту.

Газета повідомляє, що деякі помічники підтримали його, заявивши, що це може бути хорошим економічним кроком. Деякі — визнали ідею швидкоплинним захопленням, яке ніколи не буде реалізовано.

За даними видання, на початку вересня Трамп здійснить свій перший візит до Данії, хоча поїздка не пов'язана з ідеєю можливої ​​покупки Гренландії, запевняють співрозмовники WSJ.

Білий дім і Держдепартамент США не відповіли на запит видання про коментар. Представники Королівського дому Данії та посольства Данії у Вашингтоні також оперативно не відповіли на запит WSJ. Так само вчинили представники прем'єра Гренландії.

Гренландія — найбільший в світі острів, розташований між Північним Льодовитим і Атлантичним океанами з населення 56 тисяч осіб. Основна маса живе на порізаному фіордами узбережжі, де немає льоду.

Формально територія входить до складу Королівства Данія, але має широку автономію. Зокрема, уряд Гренландії вирішує всі внутрішні питання, контролює корисні копалини, за Данією залишається контроль над обороною, зовнішньою та грошовою політикою.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів