Трамп зателефонував бунтівному генералу Хафтару, який веде наступ на столицю Лівії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерти вважають, що таким чином Вашингтон засвідчив підтримку генералу.

Президент США Дональд Трамп поспілкувався телефоном з командувачем "Лівійської національної армії" (LNA) генералом Халіфою Хафтаром, який веде наступ на сили уряду національної єдності країни, що перебуває в Триполі.

Про це в п'ятницю, 19 квітня, повідомив Білий дім, зазначивши, що розмова відбулась ще 15 квітня.

Адміністрація президента США повідомила, що Трамп визнав важливу роль Хафтара в боротьбі з тероризмом і убезпеченні нафтових родовищ Лівії. Співрозмовники також обговорили перехід країни до стабільної та демократичної політичної системи.

Оглядачі вважають, що переговори Трампа з Хафтаром варто розглядати як підтримку Вашингтоном його армії. Як зазначив експерт Інституту міжнародних відносин "Клінгендаль" в Гаазі Жалел Харчауї, цей телефонний дзвінок створює умови, наслідком яких може стати військове втручання іноземних держав, наприклад Єгипту, в Лівію, передає агенція Reuters.

Причиною дзвінка Трампа могло буте те, що армія Хафтара виявилась менш потужною, ніж той заявляв сам. Як повідомлялося, армія Хафтара почала наступ на Триполі 4 квітня. З цього часу загинуло вже близько 200 людей та майже тисяча отримали поранення, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), внаслідок бойових дій свої будинки були змушені залишити вже 25 тисяч людей.

Нагадаємо, що в Лівії зберігається двовладдя. На заході країни розташований сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на "Лівійську національну армію" на чолі з Хафтаром. Сам Хафтар, згідно даних європейських дипломатів, отримує підтримку з боку Єгипту, Росії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії. Напередодні уряд Лівії у Триполі видав ордер на арешт генерала Хафтара.

ВідеоПоблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

Жертвами військових сутичок уже стала щонайменше 21 людина, серед них і лікар з організації Червоний Хрест. Ще кілька десятків осіб отримали поранення. З 2011 року Лівія перебуває в політичній нестабільності. Офіційна влада переконана, що бойовики намагаються здійснити переворот. З епіцентру протистояння нині терміново евакуйовують мирних жителів та іноземців.  

Поблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

 

Вибір редакції