«Вони в Москві сміються до упаду», - додав американський президент.
Президент США Дональд Трамп заявив, що якщо метою Росії було посіяти хаос, то їй це вдалося.
Про це він написав у twitter.
"Якщо метою Росії було створення суперечностей, розколу і хаосу в США, то з усіма цими слуханнями в комітетах, розслідуваннями і партійною ненавистю вони (Росія) втілили свої найсміливіші мрії. Вони в Москві сміються до упаду. Америка, будь розумніше!" - йдеться у повідомленні американського президента.
If it was the GOAL of Russia to create discord, disruption and chaos within the U.S. then, with all of the Committee Hearings, Investigations and Party hatred, they have succeeded beyond their wildest dreams. They are laughing their asses off in Moscow. Get smart America!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 лютого 2018 р.
Раніше Трамп написав, що він не заперечує втручання РФ у вибори в США.
"Я ніколи не говорив, що Росія не втручалася у вибори. Я говорив, що "це могла бути Росія, або Китай, або інша країна, або група, або це міг бути геній вагою в 400 фунтів, що лежить в ліжку і грає зі своїм комп'ютером". Російською "містифікацією" було те, що передвиборний штаб Трампа був у змові з Росією - він ніколи не був", - зауважив Трамп.
I never said Russia did not meddle in the election, I said “it may be Russia, or China or another country or group, or it may be a 400 pound genius sitting in bed and playing with his computer.” The Russian “hoax” was that the Trump campaign colluded with Russia - it never did!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 лютого 2018 р.
Нагадаємо, спецслужби США звинувачують Росію і особисто Путіна в організації кампанії за втручання у вибори президента США з допомогою пропаганди і хакерських атак. Володимир Путін та інші представники російської влади категорично заперечують будь-яку причетність до спроб втрутитися в хід американських виборів.
13 громадян Росії і три російські установи звинувачуються у втручанні у вибори президента США і політичний процес в країні. Обвинувальний висновок проти них скеровано до суду Вашингтона.
Зауважимо, що спосіб отримання листів командою спецпрокурора Мюллера викликав багато суперечок й заперечень з боку юристів Білого дому. Офіс спецпрокурора отримав їх від федерального агентства, а не від оточення Трампа, уточнюється в публікації.
Речник спецпрокурора заявив, що електронні листи були надані їм належним чином.
Офіс спеціального прокурора США з розслідування "російської справи" витратив за чотири з половиною місяці понад 3,2 млн доларів, причому, внутрішня перевірка в рамках американського Мін'юсту не знайшла порушень у фінансовій звітності.
За цей період на діяльність Офісу спецпрокурора було витрачено з бюджетних коштів 3 млн 213 тис. 695 доларів США. Найбільша частина з цієї суми (1,709 млн доларів) пішла на грошове забезпечення та виплати персоналу установи. Крім того, покривалися транспортні витрати для персоналу та речей, оренда приміщень, оплата послуг за контрактами, матеріально-технічне забезпечення. Чимала сума – 0,7 млн доларів була виділена на придбання обладнання.
Посада cпеціального прокурора США в рамках розслідування російського втручання у президентські вибори в країні була введена Міністерством юстиції 17 травня 2017 року. На неї був призначений колишній директор ФБР Роберт Мюллер, який сформував Офіс спеціального прокурора США.
Крім спецпрокурора паралельні розслідування по Росії проводять кілька комітетів Сенату і Палати представників Конгресу США.
Нагадаємо, що Розвідувальний комітет Сенату США – одна з кількох слідчих структур, яка разом з іншими комітетами в Конгресі та офісом спеціального прокурора Роберта Мюллера розслідує втручання Росії в президентські вибори 2016 року та можливу змову з боку кампанії президента Дональда Трампа з росіянами.