Трамп звинуватив вітряну енергетику в неекологічності та вбивстві птахів. Журналісти зібрали факти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільша загроза птахів – домашні коти.

Президент США Дональд Трамп накинувся зі звинуваченнями на вітряну енергетику: на його думку це насправді неекологічно, шумно, ще й вбиває птахів. У відповідь журналісти зібрали наукові факти про цю галузь відновлюваної енергетики

За власним зізнанням під час виступу на молодіжному форумі в суботу 22 грудня, Трамп "ніколи не розумів вітру", але водночас "знає про вітряки дуже багато". "Я вивчив це краще, ніж будь-хто інший", - наполягає він.

Так, зокрема, Трамп також розкритикував процес виробництва вітрогенераторів. Він наполягає, що під час нього величезні об’єми парникових газів викидаються в атмосферу.

Втім, як зазначає The Hill, дослідники з Американської асоціації вітроенергетики виявили, що "типовий вітрової проєкт окупає свій вуглецевий слід за щонайбільше шість місяців". При цьому типова тривалість "служби" вітряків сягає 20-25 років.

Ще одна претензія Трампа – вітряки знищують птахів. "Ви хочете побачити пташине кладовище?" Трамп запитав аудиторію. - Просто йдіть та подивиться під вітряк. Ви побачите більше птахів, ніж будь-коли в своєму житті ... Вітряк вб'є багатьох білоголових орланів. Це правда", - сказав він.

Як зазначається, важко сказати напевно, скільки білоголових орланів стають жертвами вітряків, але конструкції справді вбивають приблизно 234 тисячі птахів в США щороку, за даними Служби охорони риби та дикої природи США.

"Але для порівняння, зіткнення зі скляними будівлями – як ті, на яких Трамп зробив кар'єру, штампуючи усюди своє ім’я – вбивають 599 мільйонів птахів щороку. Це в 2 559 разів більше птахів, ніж через вітряки", - пише Futurism. При цьому найбільша загроза птахів – домашні коти, які вбивають 2,5 мільярдів пташок щороку.

Також Трамп заявив, що вітрогенератори роблять будинки поруч менш привабливими, і їхня вартість падає нібито на 50%.

Дрібні дослідження справді виявили, що прилегла вітряна електростанція може дещо знизити вартість будинку. Втім масштабне дослідження, в якому проаналізували понад 50 тисяч будинків в дев'яти штатах 2013 року, показало, що вітряки не впливають на вартість нерухомості.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп цікавився у радників, чи можливо боротися з ураганами за допомогою ядерної зброї. Сам президент це спростовував. Втім учені все ж пояснили, чому втілити це в життя - не дуже гарна ідея.

Відео Дональд Трамп став третім президентом США, якому палата представників оголосила імпічмент

Перша з двох статей імпічменту - зловживання владою - це наслідок так званого Юкрейнгейту. Тому чорного гумору про те, що Україна призвела до імпічменту Трампа - в соцмережах і медіа чимало. Але чим тепер це обернеться – у сюжеті.  

Дональд Трамп став третім президентом США, якому палата представників оголосила імпічмент

Залиште свій коментар

Вибір редакції